Microsoft sprzedaje w swoim sklepie smartfony Xiaomi z Androidem

Kto by pomyślał, że firma, która stworzyła konkurencyjny system operacyjny, zacznie kiedyś sprzedawać smartfony z Androidem. Tymczasem taki jest fakt: najpierw w sklepie Microsoftu pojawił się Galaxy S8 Microsoft Edition, a teraz w ofercie koncernu z Redmond znalazł się także Xiaomi Mi 5S Plus.

Tak samo, jak w przypadku Galaxy S8 Microsoft Edition, w smartfonie doinstalowano pakiet aplikacji Microsoftu, czyli Word, Excel, Power Point, Outlook i Skype. Producenci nie wyjaśniają oficjalnie, dlaczego w sklepie koncernu z Redmond znalazł się Xiaomi Mi 5S Plus, jednak możliwe, że jest to jeden z “efektów” podpisanego w czerwcu 2016 roku porozumienia pomiędzy tymi firmami.

Trzeba też zaznaczyć, że smartfon sprzedawany jest przez Microsoft wyłącznie w Chinach. W ofercie są jednak obie, dostępne na rynku konfiguracje: 4GB/64GB (2299 juanów, ~1350 złotych) i 6GB/128GB (2599 juanów, ~1550 złotych) w trzech kolorach: złotym, srebrnym oraz Rose Gold. Ceny są identyczne jak w oficjalnym sklepie Xiaomi (choć tam można dostać dodatkowo wersję ciemnoszarą).

Na koniec warto też dodać, że choć dziś zadebiutował oficjalnie Mi 6, to Mi 5S Plus nie doczekał się jeszcze następcy. Na razie nie wiadomo, czy Xiaomi zamierza “odświeżyć” także i ten model. Osobiście podejrzewam, że tak, jednak niewykluczone, że Chińczycy mają w planach jakieś “przetasowania” w portfolio.

Źródło: Microsoft przez Neowin

Komentarze

 • fdgsg

  microsoft mógłby sprzedawać wszystkie smartfony z androidem bo i tak zarabia na patentach do nich, temat bez sensu

  • GieKa

   No właśnie, autor tekstu powinien o tym wiedzieć. :) Fragment tekstu sprzed 3 lat:
   “… gigant z Redmond dostaje aż 2 mld dol. rocznie z tytułu opłat licencyjnych od producentów smartfonów z systemem Google’a. Wśród nich są: Samsung, LG, HTC, Huawei czy ZTE.”
   I tekst z 2015:
   “Szacuje się, że z każdego sprzedanego telefonu z Androidem Microsoft zarabia od 5 do 15 dolarów.”
   Im więcej się sprzedaje takich telefonów tym lepiej dla MS. Dlaczego MS nie miałby wspierać czegoś na czym zarabia.

 • Sziao

  A co w tym dziwnego. Sklep ma być dochodowy a na Lumiach w Chinach kokosów nie zrobią. Ludzie na całym świecie chwalą ten model Xiaomi i cene mają dobrą to pewnie się opłaca nabywcy i sprzedawcy. A może Xiaomi jakiś barter za licencje zrobiło.

 • Waldek W (valdi71)

  Zarabiać powinno się na wszystkim w handlu.
  Jednak mimo wszystko nie nadążam za działaniami M$.
  Ludzie zapewne rzucą się na te produkty jak na ciepłe (parę dni temu) bułeczki :)

 • Direct

  Już myślałem, że znowu będzie dostępny Windows 10 Mobile dla Xiaomi, bo kiedyś wydali na kilka modeli.

  • Patrollej33

   Dokładnie na jeden (Mi4) i podobno chodziło tak sobie.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona