Ważne

Microsoft sprzedaje w swoim sklepie smartfony Xiaomi z Androidem

Kto by pomyślał, że firma, która stworzyła konkurencyjny system operacyjny, zacznie kiedyś sprzedawać smartfony z Androidem. Tymczasem taki jest fakt: najpierw w sklepie Microsoftu pojawił się Galaxy S8 Microsoft Edition, a teraz w ofercie koncernu z Redmond znalazł się także Xiaomi Mi 5S Plus.

Tak samo, jak w przypadku Galaxy S8 Microsoft Edition, w smartfonie doinstalowano pakiet aplikacji Microsoftu, czyli Word, Excel, Power Point, Outlook i Skype. Producenci nie wyjaśniają oficjalnie, dlaczego w sklepie koncernu z Redmond znalazł się Xiaomi Mi 5S Plus, jednak możliwe, że jest to jeden z „efektów” podpisanego w czerwcu 2016 roku porozumienia pomiędzy tymi firmami.

Trzeba też zaznaczyć, że smartfon sprzedawany jest przez Microsoft wyłącznie w Chinach. W ofercie są jednak obie, dostępne na rynku konfiguracje: 4GB/64GB (2299 juanów, ~1350 złotych) i 6GB/128GB (2599 juanów, ~1550 złotych) w trzech kolorach: złotym, srebrnym oraz Rose Gold. Ceny są identyczne jak w oficjalnym sklepie Xiaomi (choć tam można dostać dodatkowo wersję ciemnoszarą).

Na koniec warto też dodać, że choć dziś zadebiutował oficjalnie Mi 6, to Mi 5S Plus nie doczekał się jeszcze następcy. Na razie nie wiadomo, czy Xiaomi zamierza „odświeżyć” także i ten model. Osobiście podejrzewam, że tak, jednak niewykluczone, że Chińczycy mają w planach jakieś „przetasowania” w portfolio.

Źródło: Microsoft przez Neowin

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona