Ważne

Teraz znamy już i wygląd i specyfikację smartfona, który szykuje Andy Rubin, czyli “ojciec Androida”

O tym, że Andy Rubin, zwany także “ojcem Androida”, zamierza wypuścić na rynek smartfon, mówi się już od grudnia 2015 roku, czyli blisko 1,5 roku. Moment oficjalnej prezentacji zbliża się jednak coraz większymi krokami, ponieważ temat ten w ostatnim czasie pojawia się dość często na tapecie. Niedawno dowiedzieliśmy się, jak urządzenie będzie wyglądać, teraz natomiast poznajemy jego specyfikację techniczną.

W GFXBench dostrzeżono sprzęt o oznaczeniu kodowym Essential FIH-PM1 i istnieje duże prawdopodobieństwo, że jest to smartfon, przygotowywany przez Andyego Rubina. Dlaczego? Wskazywać może na to sama nazwa, która wyraźnie nawiązuje do Essential Products Inc., czyli przedsiębiorstwa, założonego niedawno przez “ojca Androida”FIH to natomiast skrót od Foxconn International Holdings, który najpewniej będzie odpowiadać za produkcję tego urządzenia.

Jak podaje GFXBench, smartfon wyposażono w wyświetlacz o przekątnej 18 cali i rozdzielczości 2560×1312 pikseli, jednak benchmark najprawdopodobniej się tu pomylił. Akurat w tym miejscu dość często mu się to zdarza, więc nie należy przykładać do tego zbytniej uwagi. Wątpliwości nie ma natomiast co do zastosowanego procesora – jest nim ośmiordzeniowy Qualcomm Snapdragon 835 z układem graficznym Adreno 540.

Smartfon oferować ma także 4GB RAM oraz 16GB pamięci wewnętrznej. To ostatnie jest jednak również mało prawdopodobne – 32GB to minimum. Aparaty mają z kolei mieć 12 Mpix (na tyle) i 8 Mpix (na przodzie). Nie zabraknie też NFC. Całość pracować będzie pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat.

Essential FIH-PM1 w GFXBench

Źródło: GFXBench dzięki Android Central

Komentarze

 • stark2991

  Z tym wyglądem to przesadzacie

 • Grk

  18′ cali.. No jo, w końcu na to czekałem..

  • regoat

   Hehe ja też. Biorę

 • ZWD

  Może jest rozkładany i ma 3 ekrany po 6 cali

  • Po jednym na każdą stronę…

 • Dariusz

  Ale chamski clickbait :/

  • Niby dlaczego?

   • Dariusz

    Klikając w artykuł byłem przekonany, że zobaczę zdjęcia nowego telefonu. Dopiero teraz zauważyłem “i” przed słowem “wygląd”, które nieco łagodzi sprawę. Z drugiej strony o wyglądzie wiemy tyle, że na co najmniej jednym rogu zobaczymy cienkie ramki i to tym bardziej sugerowało, że w tym artykule zobaczymy nowe zdjęcia.

    • Przepraszam, nie miałem intencji obiecać czegoś, czego nie zamierzałem przedstawić. Jednak w leadzie napisałem:
     “Niedawno dowiedzieliśmy się, jak urządzenie będzie wyglądać, teraz natomiast poznajemy jego specyfikację techniczną”
     i wydawało mi się, że jest jasne o czym będzie artykuł.

 • Endbless Blue 69

  Przyszedłem do domu, rozłożyłem gazetę i dopiero po chwili zobaczyłem, że to Android od “ojca”.

 • Bartek

  smartfone i 18 cali?. Tyle mają największe notebooki lub TV do kuchni.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona