Ważne

Android 7.1.2 już wkrótce trafi na smartfony od Sony

Sony od jakiegoś czasu robi co może, aby zarówno comiesięczne łatki bezpieczeństwa, jak i aktualizacje całego systemu operacyjnego docierały na Xperie jak najszybciej. Wygląda na to, że producent z Japonii będzie jednym z pierwszych, który wypuści aktualizację do Androida 7.1.x.

Pierwszym telefonem, na którym Sony testuje możliwości odświeżonego Androida, jest Xperia X. Obecnie oprogramowanie jest dostępne w wersji testowej, jednak wiele osób sugeruje, że soft może doczekać się kolejnej, dość znaczącej aktualizacji już w przyszłym tygodniu. Opinie o dacie rozpoczęcia dystrybucji Androida 7.1.2 zarówno dla Xperii X, jak i dla pozostałych smartfonów producenta, nie są zbieżne, toteż można założyć, że Sony potrzebuje jeszcze nieco czasu, aby dopieścić swoje oprogramowanie.

Wiemy natomiast co nieco o głównych zmianach, na jakich zamierzają skupić się inżynierowie od Sony. Zgodnie z informacjami serwisu XperiaBlog.netpoprawki mają dotyczyć optymalizacji skanera odcisków palców, połączeń Bluetooth oraz alertów informujących o wykorzystaniu baterii.

Trudno powiedzieć, czy producent wprowadzi jakieś dalsze, indywidualne zmiany w odświeżonej wersji urządzeń dla innych Xperii. Na forach można poczytać o tym, że użytkownicy narzekają na maksymalną głośność Xperii XZ (mam, nie potwierdzam), która w ich opinii zdaje się nie wykorzystywać całego swojego potencjału.

Wydaje się jednak, że na szczegóły przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

źródło: XperiaBlog.net

Polecamy również

Recenzja Sony Xperia X

Komentarze

 • Linkyop

  Mnie nadal dziwi postawa Samsung’a.
  Wydanie Galaxy S8 z Android’em 7.0 Nougat to jest jakiś żart.
  Ciekawe, czy S8, S7 i (o ile w ogóle dostanie) S6 dostaną 7.1.1 czy 7.1.2.

  • Ver1aN

   To prawda Samsung robi sobie chyba jakieś jaja.Posiadam S7 Edge i mam androida 7.0.0 i w dodatku zabezpieczenia z 1 stycznia :(

   • Paweł

    Ja też. Ale może niech się lepiej zajmą już Androidem O żeby wydać go szybko po premierze :/

    • Linkyop

     Na razie nie ma się czym zajmować. Producenci zaczną przystosowywać swoje nakładki dopiero po publikacji wersji finalnej (oprócz Huawei, które już to robi, co jest kompletna bzdurą).

   • NoS8

    Ja mam Samsunga G928F 4/64 i tkwie na 6.0.1 a zabezpieczenie z zeszłego roku jeszcze. Zapłaciłem tyle kasy a producent nie ma czasu na aktualizowanie. Dlatego nie kupie S8 i rozważe XZ Premium.

    • Linkyop

     Podobna aktualizacja powoli trafia do Polski. Czekaj cierpliwie.

   • Linkyop

    Ja mam S6 z 7.0 i poprawki z lutego.

   • ciekawy

    I co ci dała ta aktualizacja z 6.0 do 7.0? Ładniejszy wygląd i dobre samopoczucie?

    • Linkyop

     S6: Grace UX (Samsung Experience), o wiele lepsze zarządzanie RAM’em, wielki boost procesora, więcej wolnego miejsca (7.0 waży mniej niż 6.0.1), filtr niebieskiego światła, nowy system powiadomień, zmiana rozmiaru interfejsu.

     S7: Wszystko, co wyżej + Tryb Wydajności, zmiana rozdzielczości ekranu.

 • Maniak332

  Kiedy aktualizacja dla XA

  • Linkyop

   “Obecnie oprogramowanie jest dostępne w wersji testowej, jednak wiele osób sugeruje, że soft może doczekać się kolejnej, dość znaczącej aktualizacji już w przyszłym tygodniu.”

   Czytanie nie boli. Serio.

   • Maniak332

    Tutaj jest mowa o Xperii X, a mi chodzi o XA, która nadal leci na Marshamallow.

 • Bercik Benek

  Od kiedy został aktualizowany mój smartfon sony Xperia z 5 premium to właśnie się się zwiesza jak się wchodzi aplikacji to chwilę trzeba czekać aż się zaladuja ikony

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona