Chcecie zobaczyć, jak mogła wyglądać Lumia “Gulin”? Mamy wideo

Microsoft wycofuje się z rynku mobilnego, przynajmniej jeśli mowa o swoich smartfonach pracujących pod kontrolą Windowsa. Szkoda, zwłaszcza jeśli zobaczymy, jak fajnie mogły wyglądać kolejne Lumie z linii 7xx, które dla mnie od zawsze charakteryzowały się dobrą relacją jakości do ceny.

Na dobrą sprawę to smutny news. Smutny, bo przyszło nam oglądać ostatnie podrygi jednej z nielicznych firm, którą było stać na to, aby przełamać monopol Apple i Google w tym segmencie rynku. Nie muszę chyba dodawać, że taka zdrowa rywalizacja wyszłaby na dobre zwłaszcza nam – użytkownikom. Google i firma z Cupertinio czułyby oddech konkurencji na plecach, efektem czego być może nieco szybciej oglądalibyśmy jakieś wielkie, rewolucyjne zmiany, które przecież tak bardzo lubimy.

Jaką specyfikacją miała wyróżniać się Lumia Gulin? Rozsądną. Urządzenie byłoby oznaczone jako Microsoft Lumia 755, czyli byłoby rynkowym średniakiem. Smartfon miał być napędzany Snapdragonem 210, mieć 1 GB pamięci RAM, 8 GB na pliki użytkownika oraz 5-calowy wyświetlacz IPS pracujący w rozdzielczości 1280×720 pikseli. Całości dopełniać miała bateria o pojemności 2020 mAh oraz 5-megapikselowa optyka główna, jak i kamerka do selfie.

Nie znamy niestety ceny, z jaką smartfon miał wchodzić na rynek, jednak powiedzmy sobie wprost: jako że telefon nie wkroczy do dystrybucji sklepowej, nie ma to w tym momencie większego znaczenia. Szkoda, bowiem wydaje mi się, że smartfon znalazłby swoje wąskie, ale oddane grono użytkowników.

źródło: windowscentral.com

*na zdjęciu głównym Lumia 550

Komentarze

 • Pat

  Szkoda mi Lumii. Mój ostatni tel z WP to lumia 925. Działa do dziaj i sprawdza mi się świetnie jako nawigacja w samochodzie sparowana z ford sync2.

  • Rosso

   Urzekła mnie twoja historia.

 • Szymon

  Samo oznaczenie nie definiuje klasy smartfona. Taka specyfikacja to niska półka, a nie żaden średniak. Może byłby w cenie średniaka, ale tym gorzej dla niego.

  • Paweł

   Dokładnie. Przecież on jest gorszy nawet od 650!!!

   • Tortilla

    Śmieszna ta niedoszła lumia.. 735 to było coś w linii 7xx..

    • Paweł

     Dlatego to moja pierwsza i ostatnia Lumia :) Tym bym ojej nie zastąpił nawet za dopłatą od Microsoftu.

 • Mateusz

  Bardzo dobrze, że ten model nie ujrzał światła dziennego – Lumia 550 w nieco innym opakowaniu.

 • Bobik

  Nadal używam nokii Lumi 635, jestem mega zadowolony. Ale czas na cos z większym wyświetlaczem i dlatego czekam na Nokię 6 lub 5. Nic innego mnie nie interesuje.

 • Misio

  Widać, że to jakiś model z nokiowego biura projektowego. Specyfikacja kompletnie od czapy, z generatora losowego i ramki jak w ajfonie.

 • krzjna

  Ewidentny błąd w artykule, nawet na filmiku jest informacja że jest to urządzenie serii 5xx.

  Seria 7xx była dużo lepsza.

 • valdi71

  Zgadzam się z tymi co twierdzą że to żaden średniak …żadna średnia półka. Toż to budżetowy model z tym procesorem, pamięcią, aparatem i bateryjką. Dno jakich, mało nawet u M$. Dobrze, ze to nie weszło na rynek.
  A Ty redaktorze zastanów się co piszesz. Napisz coś sensownego o Lumiach czy chociażby o nieistniejącym”surfacephon”.

 • Endbless Blue 69

  Ta specyfikacja to lipa, nawet nie średniak. Na chwilę obecną telefon z 1GB pod​ W10M z kilkoma aplikacjami nie działa tak żwawo jak by się chciało. Czas skończyć z takimi mitami o super optymalizacji systemu MS w telefonach.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona