Ważne

Nowy pomysł Visa: zapłać okularami słonecznymi

Dzięki takim usługom jak Android Pay czy czy Samsung Pay, można w wielu krajach dokonywać zakupów nie zabierając ze sobą portfela – wystarczy smartfon z NFC lub smartwatch. Na Southwest Festival SXSW w Teksasie, Visa zaprezentowała prototyp urządzenia, które mogłoby dołączyć do grona rzeczy, za pomocą których płacilibyśmy za zakupy – okulary słoneczne z NFC.

Na pierwszy rzut oka, okulary nie różnią się specjalnie niczym od zwykłej pary okularów przeciwsłonecznych. Jednak w jednym z ich ramion zamontowano mały chip NFC, który powiązany jest z kontem Visa. Żeby zapłacić za zakupy, wszystko co trzeba zrobić, to zbliżyć okulary do terminala i odczekać sekundę lub dwie.

Wizją firmy jest przekształcenie przdmiotów codziennego użytku w produkty obsługujące bezprzewodowe płatności.
– Chris Curtin, szef marketingu Visa

Oznacza to, że w przyszłości zobaczymy inne prototypy prostych urządzeń od tej firmy – może jakiś pierścień z tagiem NFC?

Visa nie planuje wprowadzać masowej produkcji okularów przeciwsłonecznych z NFC, dlatego nie będą one dostępne w wolnej sprzedaży. Całkiem możliwe, że pojawią się jako ciekawostka i dodatek do wybranych kont jednego lub dwóch banków.

Używanie tego typu gadżetu to raczej typowe „wydziwianie”, nie mówiąc już o jego masowej produkcji. Takie akcesorium łatwiej nam zgubić, a złodziejom – ukraść. Smartfony, którymi już dziś można płacić za zakupy i tak są nieodłączną częścią naszego życia, i nie wyobrażamy sobie wyjścia z domu bez nich. Przeciwsłoneczne okulary to co innego – nie zawsze się przydają. Zapewne dziwnie by się nimi płaciło w Norwegii podczas trwania nocy polarnej.

źródło: AndroidAuthority

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona