Ważne

Ludzie urodzeni w drugiej połowie XX wieku najczęściej korzystają z mediów społecznościowych

Wszyscy odnoszą wrażenie, że to dzieciaki i nastolatkowie “siedzą” non-stop w sieci. Cóż, może i tak jest. Jeżeli jednak chodzi już o same media społecznościowe, to okazuje się, że najwięcej swojego czasu poświęcają im osoby, urodzone w drugiej połowie XX wieku (czyli przedstawiciele tzw. Pokolenia X).

Ludzie, w przedziale wiekowym od 35 do 49 lat, tygodniowo korzystają z mediów społecznościowych przez prawie siedem godzin. Dla porównania, w przypadku tzw. Millenialsów, czyli osób od 18 do 34 lat, jest to ponad sześć godzin. Co ciekawe, najwięcej czasu social mediom poświęcają kobiety (średnio 6 godzin 33 minuty; mężczyźni natomiast 4 godziny 23 minuty).

39% użytkowników, poświęcających najwięcej czasu na media społecznościowe uzasadnia, że jest to główny i najlepszy sposób, aby znaleźć poszukiwane informacje na temat produktów i usług. Z kolei 35% osób mówi także, że jest to świetna okazja do “złapania” specjalnych ofert, zniżek i bonusów. 29% natomiast przyznaje się, że lajkuje profile swoich ulubionych marek.

A Wy jak dużo czasu (każdego dnia, tygodniowo) poświęcacie mediom społecznościowym? I również uważacie, że pomagają one znaleźć interesujące oferty, których na próżno by szukać gdzieś indziej w sieci?

Źródło: Nielsen przez cnet

Komentarze

 • Korin

  LUDZIE, URODZENI, W, DRUGIEJ, POŁOWIE, XX, WIEKU, NAJCZĘŚCIEJ, KORZYSTAJĄ, Z, MEDIÓW, SPOŁECZNOŚCIOWYCH

  Poprawiłem.

 • maniek122112

  “LUDZIE, URODZENI W DRUGIEJ POŁOWIE XX WIEKU, NAJCZĘŚCIEJ KORZYSTAJĄ Z MEDIÓW SPOŁECZNOŚCIOWYCH” – pełne zaskoczenie. A ja durny myślałem, że najczęściej z fejsa korzystają 67-latki i starsi pod warunkiem, że jeszcze żyją, oraz oczywiście dzieci do lat 10. Niesłychany wysiłek musiał być włożony w te badania, no ale warto było.

  • Nie wiem, czy zauważyłeś, ale mamy już 2017 rok (XXI wiek). Według obiegowej opinii, najbardziej “uzależnieni” od internetu i mediów społecznościowych są dzieci i nastolatkowie, czyli osoby urodzone po 2000 roku. Badania udowadniają, że jest to błędne założenie, ponieważ to to starsi użytkownicy (którzy przyszli na świat w drugiej połowie XX wieku) częściej korzystają z social mediów.

   • maniek122112

    Grzegorz, nie wiem czy zauważyłeś ale “urodzeni w drugiej połowie XX w.” to także nastolatkowie(17 lat) i tylko nieco starsi, a do “reprezentantów” XXI w to zaliczyłbym głównie gimbusów, bo ciężko przypuszczać aby noworodki i nieco starsze dzieci namiętnie używały fejsa. Także dla mnie oczywiste jest, że przewaga jest tych pierwszych. Sorry ale dla mnie te badania są typu: amerykańscy naukowcy po wielu latach odkryli, że kaczka pływa.

    • LinekPark

     “(…)amerykańscy naukowcy po wielu latach odkryli, że kaczka pływa.”
     Hm….
     UWAGA! Odkrycie stulecia! Naukowcy nie wiedzo, jak to sie stao! Jak urwiesz muszce skrzydła, to nie lata! (O_O)/

 • Kuba Sojka

  ja niepatrze oferty przeceny towaró

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona