Apple zaoszczędzi na materiałach? Pojawiły się pogłoski, że nowy iPhone będzie miał ramkę ze stali

Apple zaoszczędzi na materiałach? Pojawiły się pogłoski, że nowy iPhone będzie miał ramkę ze stali

Już od dawna słyszymy doniesienia, że iPhone 8 nie będzie miał metalowej obudowy, a zamiast tego Apple użyje z przodu i z tyłu szkła, żeby umożliwić bezprzewodowe ładowanie. Pomiędzy dwiema taflami szkła też musi „coś” być. Dzięki uprzejmości informatorów z łańcucha dostaw, można się dowiedzieć, że materiałem na ramki urządzenia będzie stal nierdzewna – tak jak w iPhone 4.

Zapewne wielu z nas pamięta jeszcze, jak powszechnie śmiano się z wyginających się iPhone’ów 6 i 6 Plus. Zastosowano tam aluminium, które niestety, często okazywało się za mało sztywne, przez co smartfon, gdy użyć większej siły, zaczynał przybierać kształt banana. Być może z tego powodu Apple, zamówiło u firm, które produkowały ramki do iPhone’ów 4 (Foxconn Jabli), elementy ze stali nierdzewnej. Proces powstawania stalowej ramki będzie trochę różnił się od tego, którym posługiwano się przy produkcji części do iPhone’a sprzed kilku generacji. Stal użyta w iPhonie 8 ma być kuta, a więc ma zapewnić jeszcze lepszą sztywność.

Co ciekawe, proces kucia stali nierdzewnej jest 30%-50% tańszy, niż obrabianie aluminium metodą CNC. Taki właśnie materiał zastosowano w iPhone’ach 6s i 6s Plus, choć była to lepsza klasa jakościowa, niż ta użyta w modelach 6 i 6 Plus. Dlatego „s”-ki zgiąć było już znacznie trudniej. Proces produkcji ramek z kutej stali kontroluje się też łatwiej niż obróbkę aluminium.

Czy Apple kieruje się w wyborze takiego rodzaju ramki kwestiami finansowymi? Pewnie i tak, i nie. Niekoniecznie musi chodzić o to, że gigant z Cupertino chce „przykosić” na materiałach. Fakt, stal jest tańszą opcją, a zaoszczędzone w ten sposób środki można przeznaczyć na zakup zakrzywionych wyświetlaczy OLED od SamsungaJednak Amerykanie kierują się też innymi względami – ostatnie, czego by sobie życzyli, to kolejnej afery „bendgate”, która położyłaby się cieniem na firmie.

Według doniesień, składaniem tegorocznych iPhone’ów zajmą się Foxconn, Pegatron oraz Wistron.

grafika tytułowa: jeden z konceptów iPhone 8

źródło: GSMarena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona