Ważne

Sony Xperia X może wkrótce dostać aktualizację do Androida 7.1.1 Nougat

Sony Xperia X może być pierwszym smartfonem – poza urządzeniami Google – który dostanie aktualizację do Androida 7.1.1 Nougat. Nowe oprogramowanie mogą już teraz instalować użytkownicy, którzy pobrali na swoje urządzenia odpowiednią aplikację do testów.

Już jakiś czas temu zapewniano, że niektóre smartfony ze stajni Sony, jako pierwsze właśnie, dostaną Androida 7.1.1 Nougat. Wygląda na to, że wszystko jest na dobrej drodze, by spełnić te obietnice. Nowy build został oznaczony jako 38.3.A.0.41 i wprowadza najnowsze oprogramowanie Google. Na razie jednak, nie mogą go pobrać wszyscy posiadacze modelu Xperia X. Na szczęście z pomocą przychodzi aplikacja Concept Installer, którę możecie pobrać ze Sklepu Google Play. Jej instalacja pozwoli na dołączenie do grona beta testerów. Testy ostatecznie doprowadzą do dystrybucji najnowszego oprogramowania wszystkim użytkownikom tego modelu.

Android Nougat w wersji beta wnosi: funkcję restartu urządzenia przy dłuższym przytrzymaniu przycisku Power, grudniowe poprawki zabezpieczeń, szybsze uruchamianie się aplikacji aparatu oraz funkcję Playstation 4 PS4 Remote Play.

Pytanie tylko, czy Sony faktycznie zdąży jako pierwsze wypuścić Androida w wersji 7.1.1. Konkurencja depcze im po piętach, bo wiemy już przecież, że Samsung zapowiedział aktualizację dla Galaxy S7 oraz S7 Edge jeszcze w tym miesiącu. Nie wiadomo jednak, czy Koreańczycy wypuszczą Androida 7.1.1, czy też jednak 7.0, bo na ten temat w sieci krążą różne sprzeczne informacje.

Źródło: Xperiablog

Komentarze

 • dareczq

  go go Sony :) ale i tak niezapomnę Ci braku aktualizacji do Nugata w Z3 ;)

  • Radier

   Miej pretensje do Qualcomm’a a nie do Sony.

   • Damian R

    Telefony bez bibliotek Vulcan działają na 7.0 także takie wytłumaczenie ze strony Sony nie załatwia sprawy. Prawda jest taka, że Sony definitywnie chciało już uśmiercić te modele by ludzie sięgali po nowsze (niestety często gorsze) modele.

 • tak

  tak właśnie niezapomnę Ci braku aktualizacji do Nugata w Z3 ;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona