Ważne

Ile można wydać w darmowej grze mobilnej? Milion dolarów, na przykład

45-letni mężczyzna z Kalifornii przyznał się, że wydał około milion dolarów w mobilnej grze Free To Play. Pieniądze nie były jego, gdyż wcześniej przywłaszczył je sobie od pracodawcy. W sumie ukradł jakieś 5 milionów dolarów, podczas pracy w firmie “Holt California” zajmującej się ciężkim sprzętem. 

Kevin Lee Co, pieniądze zagarnięte w okresie od maja 2008 roku do marca 2015 roku, wydawał również na inne przyjemności – operację plastyczną i bilety na mecze fotbolu amerykańskiego.

Tytułem, który tak mocno dofinansował Kevin, była strategia mobilna Game of War. Model biznesowy gry zakłada między innymi oferowanie graczom przedmioty przydatne w grze, w zamian za prawdziwe pieniądze. Koszt “itemów” waha się pomiędzy 1.99$ do 399.99$ za sztukę. Ponieważ przedmioty te często się “zużywają”, nie ma praktycznie żadnych górnych limitów, które można by przekroczyć, wydając pieniądze na ten tytuł.

http://https://youtu.be/XkaWyrm8EQg

Według zeszłorocznego raportu VencureBeat, Game of War w skali roku średnio “wyciąga” od gracza 549.69 dolarów. To więcej, niż jakakolwiek inna gra mobilna. Kevin nieco podniósł tę statystykę.

Sam biznes związany z grami na Androida i iOS generuje rocznie 34.8 miliarda dolarów zysków.

źródło: ArsTechnica dzięki AndroidAuthority

Komentarze

 • stark2991

  Miał rozmach…

 • teges

  Jakim trzeba być głupim?!

  • jendrush

   Nie wiem nawet co to za gra i nie myślałem że można znaleźć tak wiele naiwnych osób, które wydają na nią średnio ~550$. Przecież to kosmos jakiś.

   • Zazwyczaj tylko 0.1% do 1% wydaje pieniądze w grach, więc może być tak, że większość graczy nic nie płaci, a pozostali średnio $55000 do $550000 (policzyłem na szybko, mogłem pomylić)… Dla nas to kosmos, a dla nich pewnie kieszonkowe.

    • Barilla

     Dokładnie tak. Przykład z jednej gry w którą gram – jeśli poświęci się dużo czasu to można w niej zobyc wszystko nie płacąc ani grosza więc większość ludzi kombinuje, farmi po 8 godzin dziennie i gra za darmo. Za 5$ miesięcznie można wykupić sobie pakiet który z grubsza rzecz biorąc podwaja szybkość zdobywania waluty premium. Korzysta z tego kilka(naście) tysięcy ludzi. Na szczycie są tak zwane ‘wieloryby’ – ludzie którzy wydaja na grę kilkaset do nawet kilka tysięcy dolarów miesięcznie. Ale w zdecydowanej większości to ludzie dla których to wydatek jak dla przeciętnego Polaka 50zł miesięcznie za abonament w WoWie.

 • typs

  To ja ile miałem rozterek, żeby wydać SWOJE 10zł na zakup brakujących “goldów” w Real Racing 3, bo akurat kończyła się pewna sezonówka, w której nagrodą był fajny samochód…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona