Ważne

GIF-y w Google Hangouts – nie wyślesz, jeśli nie masz najnowszego Androida

No i fajnie… Ale chyba jednak nie do końca, bo chociaż coraz częściej wszelakie komunikatory zaczynają oferować animowane obrazki – GIF-y – to w Hangouts, sprawa już nie będzie tak prosta. Nie wszyscy użytkownicy tej aplikacji będą mogli z nich korzystać, a jedynie ci, którzy mają na swoim urządzeniu Androida w wersji 7.1 lub nowszej.

Trochę szkoda, bo muszę przyznać, że taki sposób komunikowania się staje się – po pierwsze, coraz bardziej popularny, a po drugie, bywa zabawny i pozwala nam pokazać – w pewien sposób – nasze emocje. Aktualizacja, która zmierza do użytkowników oznaczona jest jako wersja 15.0 i to właśnie ona, przynosi tę nowość do komunikatora.

Na powyższych zrzutach ekranu można zauważyć, że dołączenie do wiadomości animowanego obrazka, to będzie banalna i prosta sprawa. Wystarczy nacisnąć przycisk, rozwijający możliwość dodania do konwersacji wybranej przez nas emotikony. Po prawej stronie spacji, można z łatwością dostrzec, że znalazło się tam również miejsce na GIF-y.

Na pocieszenie można dodać, iż Hangouts oznaczone numerkiem 15.0, naprawia także problem z powiadomieniami, które były mankamentem poprzedniej wersji aplikacji (14.0). Powiadomienia od danej osoby, a dokładnie nazwa kontaktu, pokazywała się bowiem dwukrotnie na pasku stanu. Dokładnie tak, jak widać to poniżej.

Fakt, że GIF-y nie będą dostępne dla osób ze “starszym” Androidem (czyli dla większości), jest kiepską wiadomością dla użytkowników, którzy chętnie korzystają z tego komunikatora. No chyba, że Google, w nieco późniejszym czasie, zdecyduje się udostępnić tę funkcję niższym wersjom Androida. Na razie jednak nic na to nie wskazuje.

Źródło: 9to5Google

Komentarze

 • Ciekawe

  A ktoś jeszcze z tego korzysta, kiedy wszyscy są już na Messengerze?

  • stark2991

   Tak, korzystają. Messenger to ścierwo po ostatnich aktualizacjach

   • anemusek

    No tak ale googe ma taki burdel z komunikatorami i w sumie nie wiadomo co będzie i ile dostępne dla kogo, że nie znam wielu, którzy by nie porzucili już hangoutsów na rzecz innych komunikatorów.

   • Konrad Uroda-Darłak

    Tyle, że wiesz. Jest Messenger i jest Messenger Lite ^^

 • Jakoś nie będę płakał przez brak kolejnej niepotrzebnej rzeczy w kominikatorze, ale wygląda to na lekko żałosne posunięcie ze strony Google, nie będziesz miał, bo tak, nie masz najnowszego Andka, to mamy cię w g…

 • stark2991

  No ale chwila. Teraz można normalnie wysyłać gif-y, więc ta aktualizacja po prostu zabierze tą możliwość? Żałosne. Co chcą w ten sposób osiągnąć? Przecież nie przejdę na nowy system, bo nie ma go na mój telefon.
  Zresztą, wystarczy zostać na starej wersji a Google niech się wali

  • kuleczka1983

   Chodzi o to, że ta opcja będzie dostępna w klawiaturze aplikacji Hangouts – będzie skrót (taki jak widać na załączonym zrzucie ekranu), który trochę ułatwi ich dołączanie do wiadomości. My, tego nie mamy i nie będziemy (szybko) mieli, bo będzie to opcja, która pojawi się tylko wtedy, gdy na urządzeniu mamy Androida w wersji 7.1, no i nową aplikację oznaczoną jako 15.0.
   Teraz można wysyłać, ale najpierw GIF-a trzeba pobrać na urządzenie, co może być trochę niewygodne ?

   • stark2991

    Aaaaaa, chodzi o gif-y wbudowane w Hangouts tak? Ja myślałem że chcą zabrać w ogóle możliwość dodawania animacji :D
    W takim razie żadna strata bo dokładnie to samo oferuje klawiatura TouchPal :)

    • kuleczka1983

     No, dokładnie tak? Jakoś sobie radzić trzeba i jak widać jest wyjście, więc faktycznie nie ma dużej straty. Aczkolwiek szkoda, że Google w ten sposób dzieli użytkowników, bo każdy powinien mieć możliwość korzystania a takiej opcji…

 • Romek00

  Bzdura. Przecież Google, prezentująć nowości w Androidzie 7.1, ogłosiło, że Image Keyboard API jest zbackportowane i dostepne na wszystkich urządzeniach od Android 3.2. Więcej informacji tutaj: https://developer.android.com/preview/image-keyboard.html

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona