Ważne

Nareszcie! 8,4-calowy Samsung Galaxy Tab S LTE właśnie otrzymał aktualizację do Androida 6.0.1 Marshmallow!

Nie raz i nie dwa pytaliście nas, kiedy 8,4-calowy Galaxy Tab S LTE (SM-T705) dostanie aktualizację do Androida 6.0.1 Marshmallow. Niestety, my również tego nie wiedzieliśmy. Na szczęście dziś oczekiwanie się kończy, ponieważ Samsung rozpoczął właśnie udostępnianie nowej wersji systemu dla tego modelu.

O fakcie tym poinformował nas jeden z Czytelników (dzięki Daro!). Pamiętajcie jednak, że proces aktualizacyjny za każdym razem podzielony jest na etapy, więc jedni otrzymają update szybciej, a inni będą musieli na niego poczekać nieco dłużej.

Daro niestety nie napisał nic więcej oprócz tego, że aktualizacja do Androida 6.0.1 Marshmallow dla Galaxy Tab S 8.4 LTE pojawiła się dziś w Polsce – dawajcie więc znać w komentarzach, czy Wy też już ją macie i jakie są Wasze pierwsze odczucia. Zmiany powinny być jednak dokładnie takie same, jak w przypadku pozostałych tabletów z serii Galaxy Tab S, czyli m.in. tryb Doze, nadawanie/odbieranie uprawnień poszczególnym aplikacjom, odświeżony TouchWiz czy optymalizacja działania.

Aktualizacja do Androida 6.0.1 Marshmallow jest najpewniej ostatnią, jaką otrzymają Galaxy Tab S 8.4 i Galaxy Tab S 10.5. Wątpliwe bowiem, żeby Samsung miał zamiar “zaopatrzyć” je jeszcze w Nougata.

Komentarze

 • Joker

  Zainstalowalem wczoraj – przez Kies. Wymaga 1.5GB wolnego miejsca

 • Brawo

  Szampany wystrzeliły…

 • Nic ciekawego, nowe ikonki i nieco gorsza bateria. Żadnych nowych funkcji chyba. Tab S 8.4 WiFi, od miesiąca ok mam, teraz bym chyba nie aktualizował..

  • Paweł

   A ja zaktualizował bym 2 razy :) Bateria trzyma mi o godzinę lepiej, tryb oszczędny jest dużo lepszy, uprawnienia aplikacji na plus. Mój dostał dosłownie drugie życie :)

 • Preza

  To udostepnianie etapami trochę trwa. Ja dostałem na 10.5 lte po miesiącu jak o tym napisaliście

 • O, w końcu jest… (w sensie: ja już mam aktualizację :) )
  dzięki za info :)

 • Pawel

  Dla Galaxy Tab s 10.5 także dzisiaj pojawiła się aktualizacja.

 • Władek

  Nie polecam aktualizacji. U mnie po instalacji nie chciał się włączyć. Stanął na logo Samsunga, wydawał co jakiś czas dźwięki podobne do brumu i tak prawie godzinę. Po tym wcisnąłem trzech króli – czyli włącz, głośność w dół i home i jestem przez pomyłkę w trybie download. Po wyczerpaniu baterii będzie już tylko cegła.

  • Obserwator_911

   LOL. A z trybu download nie da się wyjść czy co?

   • Władek

    Udało się przez wciśnięcie czterech przycisków – power, vol. up & down oraz home. Znów wrócił do wyświetlania logo Samsunga. Każdy pomysł aby go uruchomić bez resetu mile widziany. Ewentualnie zaniosę go do serwisu Samsunga.

 • Lazur36

  Sprawia wrażenie bardziej zamulonego. Bateria ?, ciężko określić. Jedyna funkcja odczuwalna to nadawanie uprawnień aplikacji. Ogólnie, szału nie ma. Kolejna aktualizacja z hukiem marketingowym

 • Arkadiusz Arkuszewski

  A czy wersja 8,4 pro tez otrzyma ?
  Własciwie dla mnie to wszystkonhedno. To nic w życiu moim ani tabletu nie zmieni.
  W komputerze mam windowsa 7 i nie chce miec10

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona