Ważne

Cortana na Xiaomi Mi Mix – bezramkowy smartfon z asystentką głosową Microsoftu

W ramach partnerstwa Xiaomi Microsoftem, chiński producent smartfonów otrzymał około 1500 patentów od Microsoftu. W zamian, Xiaomi zobowiązało się do instalowania zestawu aplikacji amerykańskiego koncernu. Wraz z kompletem pakietu biurowego, nowy Xiaomi Mi Mix ma preinstalowaną… Cortanę.

Umowa między Xiaomi Microsoftem sięga początku czerwca tego roku. Ma ona na celu “budowanie trwałych, długofalowych relacji w celu dostarczania najlepszych możliwych doświadczeń dla klientów i fanów Xiaomi”. Dzięki temu, że Cortana jest teraz od początku zainstalowana na Mi Mix, smartfon można wybudzić ze stanu czuwania komendą: “Hey, Cortana”. Pytanie tylko, czy użytkownicy bezramkowego smartfonu rzeczywiście będą korzystać z pomocy wirtualnej asystentki?

xiaomi-mi-mix-cortana

Xiaomi Mi Mix nie jest pierwszym telefonem z Androidem, który otrzymał wsparcie wirtualnego asystenta Microsoftu. W styczniu tego roku OnePlus One i Oneplus 2 również otrzymały aktualizację, która wprowadzała obsługę Cortany na tych smartfonach.

źródło: GSM Arena

Komentarze

 • 2451

  Microsoft niech w******a ze swoimi usługami, za które w Polsce musimy płacić, nie mogąc przy tym z nich korzystać.

  • za Cortnę, której nie ma, nie trzeba płacić.

   • 2451

    Płacisz w cenie produktu, która wcale nie jest niższa niż w krajach gdzie Cortana działa.

    • a w Applu lub androidzie jest inaczej? asystenci też nie działają – aczkolwiek ten z andka przynajmniej jeszcze jakiś tam jest – nie jednak pełnej funkcjonalności.

     • 2451

      A czy ja piszę o Apple czy Androidzie? Tematem jest Microsoft. Coraz więcej funkcji Microsoft przywiązuje do Cortany, której w Polsce nie ma. Dostajemy produkt gorszy a płacimy tyle samo albo nawet więcej niż za granicą.

     • a racja racja. zły MS – tylko oni takie rzeczy robią, inni wręcz dopłacają. zresztą, nie chcesz, to nie kupuj.

     • 2451

      Nie kupuje. Miałem dwa telefony z windows phone/mobile i nie zamierzam więcej tego badziewia kupić. System szansę zaistnieć na rynku, ale jak widać MS tego nie wykorzystał. Apple nie używam, nigdy nie miałem i nie zamierzam, korzystam z androida, bo tylko on został. Nie rozumiem o co Ci chodzi, lubisz płacić za coś czego nie dostajesz, albo się cieszyć że Twój telefon jest pozbawiany użytecznych funkcji? W moim przypadku było to radio FM, które MS zwyczajnie zdezaktywował w kolejnej aktualizacji.

     • Mam andka. Z asystentem, który nie działa jak np w Stanach. Jesteś niesprawiedliwy-o to mi chodzi. Inni asystenci nie działają również u nas. A z innymi z Twoimi argumentami napisanymi powyżej, w większości się zgadzam.

     • 2451

      Ja nie twierdzę, że działają, ale na androidzie nie zauważyłem problemu jaki miałem w Windows Mobile. Dam Ci przykład. Wyobraź sobie, że nie można było włączyć funkcji “ciche godziny” w telefonie bez Cortany, a tej w Polsce nie ma. Siri nie znam, nie wiem jak tam to jest rozwiązane, w przypadku Androida nie ma takiego problemu jak w przypadku produktu MS.

     • Siri działa na bingu. Ciche godziny – to chore, że bez Cortany nie działało, bardzo brakowało mi tej funkcji.

 • Kiedy będzie cortana dla innych modeli Xiaomi?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona