Ważne

Betatesterzy dostali EMUI 5.0 na Honora 8 – to ta sama nakładka, która zadebiutowała wraz z Huawei Mate 9

Huawei Mate 9 to kawał niezłego sprzętu. Niezgorsze jest też jego oprogramowanie, które w formie nakładki EMUI, mocno modyfikującej interfejs czystego Androida, doczekało się kolejnej wersji. Ta oznaczona numerem 5.0 pojawiła się już u właścicieli Honorów 8, uczestniczących w programie testowym Huawei.

Oznacza to jednocześnie rozpoczęcie testów Androida Nougat, bo na tym systemie właśnie “stoi” nakładka systemowa Huawei. Zmiany przynoszą ze sobą zmianę kolorystyki menu, wprowadzając estetyczne połączenie niebieskiego i białego koloru, zastępując szarości i turkusy. Poprawiono też działanie belki powiadomień i przełączanie się pomiędzy notyfikacjami.

Przede wszystkim aktualizacja zawiera zoptymalizowany interfejs użytkownika, który w większości przypadków pozwala dotrzeć nawet do bardziej zaawansowanej funkcji za pomocą maksymalnie trzech działań. Możliwości EMUI 5.0 przybliżyła Wam już Kasia w recenzji Huawei Mate 9.

W tej chwili nie ma żadnych wzmianek o tym, kiedy Android Nougat oficjalnie wyląduje na Honorze 8. Jedyne, co może w tym momencie cieszyć to to, że rozpoczęcie testów świadczy o szczerym zainteresowaniu Huawei swoimi klientami.

źródło: GSM Arena

Komentarze

 • Sosna

  Ciekawe czy problem ubijania aplikacji w nowej wersji EMUI też będzie…

  • Paweł

   W recenzji Mate 9 Kasia pisała że z Endomondo EMUI wciąż ma problemy :(

   • Sosna

    Dziwna ta praktyka…

 • Artrix

  Brzydka belka powiadomień i szybkich ustawień. Niby rozmycie, ale jednak zostawili to co jest z Nougata

 • Damian

  Nie wiem czy ktoś to jeszcze przeczyta w tym dosyć starym temacie, ale co mi szkodzi spróbować. Mam Honora 7 i miałem dostępną aktualizację do wersji Android 6.0 Marshmallow (+ oczywiście nowe EMUI). Wczoraj zauważyłem, że zniknęła mi możliwość zaktualizowania telefonu i teraz wyświetla mi się komunikat o braku nowych aktualizacji. Ma ktoś jakiś pomysł co może być tego przyczyną? Warto w ogóle aktualizować Honora 7 z wersji 5.0.2 do 6.0? Występują jakieś błędy/crashe/zamulenie telefonu?

 • el.a

  Takie rozczarowanie! Po pięknej, eleganckiej, graficznie dopieszczonej wersji 4, Emui 5.0 wygląda gorzej niż nakładki sprzed 5 lat… a czy działa szybciej? hmm może, różnicę ciężko zauważyć…. ale 1,5 GIGA pamięci które zjadła nie wiadomo na co na pewno telefonu nie przyspiesza!…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona