Ważne

Odinstaluj Facebooka i ciesz się o 20% dłuższym czasem pracy na pojedynczym ładowaniu

Większość smartfonów informuje swoich właścicieli, które aplikacje pobierają najwięcej energii. Niechlubnym liderem w tej kwestii jest Facebook, który naprawdę drenuje baterię. Dlatego warto się go pozbyć, jeśli chce się osiągnąć lepsze czasy pracy na pojedynczym ładowaniu.

Zarówno dla mnie, jak i dla dużej części z Was na pewno nie jest to żadna nowość. Chociaż muszę przyznać, że jakiś czas temu pozbyłem się aplikacji Facebooka ze smartfona i… nie zauważyłem znacznej poprawy. A właściwie to żadnej. Ale to może dlatego, że i tak stosunkowo mało z niego korzystałem.

Kolejne testy potwierdzają jednak, że program naprawdę ma ogromne zapotrzebowanie na energię. Redaktor serwisu źródłowego potwierdza, że odinstalowanie aplikacji Facebooka z jego Nexusa 6P i zastąpienie go zamiennikiem przyczyniło się do wydłużenia czasu pracy na pojedynczym ładowaniu aż o 20%.

Z kolei jeden z użytkowników serwisu Reddit odinstalował zarówno Facebooka, jak i Messengera ze swojego LG G4. Dzięki temu udało mu się udowodnić, że bez tych dwóch aplikacji, inne programy uruchamiają się aż o 15% szybciej. Jego obserwacje potwierdziły inne osoby, które przeprowadziły analogiczny test na swoich smartfonach.

Źródło: Tech World Zone

Komentarze

 • Ard Lip

  Jestem zadowolony z bardzo lekkiej aplikacji Facebook Lite. Bardzo niewielkie obciążenie pamięci RAM, oraz niskie zużycie baterii.

  • Tortilla

   To zmień sobie tak:
   W chromie wejdź na FB, zaloguj się, utwórz zakładkę na pulpicie.
   Będziesz miał skrót FB bezpośrednio do strony w przeglądarce. Funkcje będą te same, a oszczędzisz baterii ciągłej pracy w tle, która nawet w Lite występuje.

   • kozdromen

    Racja. Ja tak od dawna działam. Nie ma się co pałować na siłę żałosną aplikacją.

 • pantadeus

  Pytanie tylko czy to aplikacja jako taka drenuje baterię czy fakt synchronizacji. Czy zastąpienie aplikacji FB wersją lite lub otwierane go w przeglądarce coś zmieni?

  • Adam

   Oczywiście że zmieni. Nie będzie ciągle pracowała w tle.

 • Ja od kiedy zmieniłem iphone na androida korzystam z aplikacji Swipe Pro którą gorąco polecam. Też po testach wydaje mi się, że wywalenie messengera i facebooka na rzecz 1 aplikacji Swipe Pro wydłuzyło czas pracy na baterii o min 10%. Do tego aplikacja zajmuje sporo miejsca mniej na dysku i działa równie dobrze co oryginalne aplikacje + sporo dodatkowych opcji jak hasło do aplikacji (lub odcisk palca), rózne skórki, widgety, wyciszanie aplikacji w określonych godzinach i wiele wiecej.

 • mikawka

  Najwiekszym absurdem jest dla mnie wymuszona na siłę aplikacja messenger gdy chcę odczytać wiadomość (kiedyś ją sprawdzałam i jest okropna zamotana , próbuje za mnie wysyłać smsy i tak dalej) ale mam na to sposób , otwieram strone facebooka w przeglądarce chrome na smarftonie z zaznaczoną opcją (przeglądaj wersję na komputer stacjonarny)

 • Gamer

  FB? Nie dzieki… Nie chodze juz do gimnazjum.

 • tomek

  Temat powinien brzmieć: odinstaluj facebooka i ciesz się życiem o 20% dłuższym. W takim sensie dłuższym, że masz o 20% więcej czasu na coś wartościowego.

 • makgajwer

  Nie mam, nie używam więc nie tylko baterię mam w lepszym stanie ale również życie :-)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona