Ważne

Odinstaluj Facebooka i ciesz się o 20% dłuższym czasem pracy na pojedynczym ładowaniu

Większość smartfonów informuje swoich właścicieli, które aplikacje pobierają najwięcej energii. Niechlubnym liderem w tej kwestii jest Facebook, który naprawdę drenuje baterię. Dlatego warto się go pozbyć, jeśli chce się osiągnąć lepsze czasy pracy na pojedynczym ładowaniu.

Zarówno dla mnie, jak i dla dużej części z Was na pewno nie jest to żadna nowość. Chociaż muszę przyznać, że jakiś czas temu pozbyłem się aplikacji Facebooka ze smartfona i… nie zauważyłem znacznej poprawy. A właściwie to żadnej. Ale to może dlatego, że i tak stosunkowo mało z niego korzystałem.

Kolejne testy potwierdzają jednak, że program naprawdę ma ogromne zapotrzebowanie na energię. Redaktor serwisu źródłowego potwierdza, że odinstalowanie aplikacji Facebooka z jego Nexusa 6P i zastąpienie go zamiennikiem przyczyniło się do wydłużenia czasu pracy na pojedynczym ładowaniu aż o 20%.

Z kolei jeden z użytkowników serwisu Reddit odinstalował zarówno Facebooka, jak i Messengera ze swojego LG G4. Dzięki temu udało mu się udowodnić, że bez tych dwóch aplikacji, inne programy uruchamiają się aż o 15% szybciej. Jego obserwacje potwierdziły inne osoby, które przeprowadziły analogiczny test na swoich smartfonach.

Źródło: Tech World Zone

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona