Xiaomi Mi Mix będzie dostępny również w wersji 5,5-calowej

Mi Mix, z racji tego, że ma aż 6,4-calowy wyświetlacz, może wydawać się kolosem. W rzeczywistości jednak wymiarami jest zbliżony do iPhone’a 7 Plus. Mimo to, dla niektórych użytkowników i tak jest za duży. Dlatego Xiaomi szykuje jego mniejszą wersję.

Smartfon rozwijany jest pod oznaczeniem kodowym Nano, ale w przeciwieństwie do Mi Mix, nie udało się go utrzymać w zupełnej tajemnicy. W sieci pojawiły się właśnie zdjęcia, na których widoczny jest zarówno on, jak i jego większa wersja. I choć fotografie są bardzo słabej jakości, to wygląda na to, że Xiaomi po prostu zmniejszyło pierwowzór, ponieważ wizualnie oba urządzenia są identyczne.

Ale to nie koniec. W chińskim serwisie społecznościowym Weibo ktoś opublikował również informację, że Nano zostanie wyposażony w 5,5-calowy wyświetlacz, czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 821 2,35 GHz z układem graficznym Adreno 530, 4GB RAM i 64GB pamięci wewnętrznej. Dla porównania, Mi Mix ma 6,4-calowy ekran i tę samą jednostkę centralną, ale – w zależności od wersji – dostępny jest w konfiguracji 4GB/128GB lub 6GB/256GB.

xiaomi-mi-mix-nano-specs-weibo

Jeśli Mi Mix w wersji „mini” zadebiutuje w najbliższej przyszłości, to prawdopodobnie podzieli los swojego większego brata i również będzie trudno dostępny, ponieważ seria ta jest raczej „pokazowa” niż „komercyjna”. A szkoda, bo podejrzewam, że na 5,5-calowy model znalazłoby się jeszcze więcej chętnych.

Źródło: AndroidPure

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona