Ważne
Wiko VIEW

Jest nowa apka od Google: PhotoScan. Dzięki niej łatwo zeskanujesz stare zdjęcia

Google mocno inwestuje w uczenie maszynowe, a jednym z obszarów, na którym testowane są inteligentne algorytmy, jest fotografia. Skaner zdjęć Google pozwala na dołączenie starych, wywołanych z klisz lub wydrukowanych zdjęć do naszego albumu w Zdjęciach Google.

Skaner zdjęć Google korzysta z aparatu urządzenia do skanowania papierowych zdjęć, ale nie polega jedynie na “zrobieniu zdjęcia zdjęciu”. Aplikacja wymusza na użytkowniku poruszanie telefonem, by fotografia została uchwycona z różnych kątów widzenia. Jest w stanie wychwycić kilka charakterystycznych punktów i używa ich jako punktów odniesienia podczas montowania klatek w jedno zdjęcie. Pozwala to również na programowe usunięcie blasku odbitego światła z fotografii.

Co więcej, nawet jeśli nasze stare zdjęcia są naprawdę “stare” – lakier z wydruku nieco zmatowiał lub kolory wydają się być trochę wyblakłe, w Zdjęciach Google pojawiły się nowe możliwości ich edycji. Pojawiła się opcja automatycznego ulepszania zdjęcia, nowe filtry i narzędzia. Filtry mają wykorzystywać uczenie maszynowe do podkreślenia wyjątkowości każdego zdjęcia indywidualnie. A ci, którzy lubią pobawić się ustawieniami manualnymi, mogą kontrolować ekspozycję, kontrast, poziom bieli, podświetlenia i cienie.

Skaner zdjęć Google dostępny jest na iOS i Androida.

photo-scan-2

źródło: Google dzięki AndroidPolice

Komentarze

 • Dfgg

  Niedostępne póki co w Polsce

  • The_Ecki

   Zawsze możesz pobrać plik apk z internetów.

  • Jak niedostępne, jak mam pobrane xD

 • Jan Rawicz

  Camscanner robi to bardzo dobrze, dodatkowo można zapisać jako pdf, ale to ciekawe jak Google coraz bardziej zagarnia rynek aplikacji, niedługo będą się liczyć tylko aplikacje od Google.Już teraz pewne apki nie mają sobie równych, np. Keep, Inbox, Tłumacz i inne.Ciekawe co z tego wyniknie?

 • pemos pl

  dostępny ale kiepski :)zainstalowałem i odinstalowałem. Ja mam zainstalowany office lens na stałe i nie chcę innego dziadostwa !

 • rabarbarus

  Za chwile będą musieli zmienić nazwę. Photoscan już istnieje – to oprogramowanie fotogrametryczne rosyjskiej firmy Agisoft.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona