Ważne

Skype pójdzie z torbami? WhatsApp wkrótce uruchomi połączenia wideo

Twórcy bardzo popularnej platformy komunikacyjnej obiecali, że już wkrótce WhatsApp otrzyma nową funkcjonalność – darmowe połączenia wideo z poziomu aplikacji. Ma ona być udostępniona wszystkim w ciągu najbliższych dni.

I nie byłoby to dla Skype praktycznie żadnym zagrożeniem, ponieważ większość z ponad miliarda użytkowników WhatsApp korzysta z aplikacji na urządzeniach mobilnych. Z tym, że funkcja rozmów wideo ma być dostępna dla wszystkich, niezależnie od tego, czy używają Androida, iOS czy Windowsa.

Wprowadzamy tę funkcję, ponieważ wiemy, że czasami głos i tekst to po prostu za mało
– WhatsApp

Na blogu WhatsApp można przeczytać: Chcemy, żeby te funkcje były dostępne dla wszystkich, nie tylko dla tych, którzy mogą sobie pozwolić na najdroższe telefony lub mieszkają w krajach, gdzie sieci komórkowe są wybitnie rozwinięte.”

Żeby nawiązać połączenie wideo, użytkownicy będą musieli jedynie otworzyć czat, kliknąć ikonę telefonu, z którego rozwiną się dwie opcje – wykonania połączenia audio lub wideo, i zacząć rozmawiać.

whatsapp-video

Założony w 2009 roku WhatsApp zaczynał jako aplikacja umożliwiająca wymienianie podstawowych wiadomości tekstowych. W ubiegłym roku dołączono możliwość wykonywania połączeń głosowych, z czego codziennie korzysta ponad 100 milionów ludzi. Mając tak wielkie zaplecze w postaci miliarda użytkowników, WhatsApp może stać się królem połączeń wideo we współczesnym internecie, który na naszych oczach przekształca się z sieci komputerów stacjonarnych w sieć połączonych urządzeń mobilnych.

źródło: cnet

Komentarze

 • niconozomu

  To Skype jeszcze istnieje? Ktoś jeszcze z tego korzysta? Byle Messenger Facebookowy, czy Google Hangouts oferują wyższą jakość dźwięku i obrazu.

  • plebann

   Może ktoś lubi sprzedawać swoje dane osobowe tylko MS?

 • Zenek

  I bardzo dobrze. jak połączenia będą p2p i na dodatek szyfrowane, a nie przepuszczane przez chmurę M$ to tylko się cieszyć. I jeszcze brak reklam? Nic dodać nic ująć.

 • 85d

  Whatsapp ma gigantyczną baze użytkowników ale ogranicza go niestety wiele dużych wad.

  1. Szyfrowanie end to end niemożliwe do weryfikacji – a to dlatego że apka nie jest open source i nie ma możliwości zerknięcia w kod. Należy wierzyć na “słowo” komuś kto..jest szefem facebooka i żyje z prywatności swoich userów.

  2. Nawet jeśli ktoś jest na tyle wspaniałomyślny i jednak zaufa cukierbergowi i whatsaap- owe szyfrowanie jest nieaktywne jeśli któraś ze stron rozmowy korzysta z web whatsapp, lub wersji desktopowej. To strzał w kolano.

  3. Kolejny strzał w kolano to brak owych wersji desktopowych/tabletowych z prawdziwego zdarzenia- musisz mieć aktywny i połączony whatsapp w tel inaczej nie pogadasz. Jeśli wyłaczysz net w tel, whatsap na desktopie nie działa. Parodia multiplatformowości.

  Lekarstwo? Udostępnić kod aplikacji, postawić na open source oraz stworzyć klienta na dekstop z prawdziwego zdarzenia, który do działania nie wymaga obecności whatsappa na tel. I wprowadzić szyfrowanie na każdej platformie, również na lini smartfon- desktop. Wtedy miałoby to jakiś sens.

Przeczytaj następny wpis

Ładujący się iPhone 7 spowodował poparzenia

Wina użytkowniczki, czy wadliwego urządzenia?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona