Nowy produkt w ofercie Apple. Jest nim… Album. Ceny zaczynają się od 199 dolarów

Jedną z rzeczy, do której Apple przykłada bardzo dużą wagę, jest wygląd urządzeń. Bardzo starannie wykonane, ładne produkty z logiem nadgryzionego jabłka podobają się praktycznie każdemu. Od jutra możemy sycić swe oczy tym pięknem, podziwiając… nową książkę Apple – Designed by Apple in California.

Właściwie książkę powinienem zastąpić słowem “album”, ponieważ poza przedmową, nie ma tam praktycznie żadnego tekstu. Zamiast niego, znajdują się tam zdjęcia – jest ich dokładnie aż 450. Wszystkie fotografie zostały wykonane specjalnie na tą okazję przez Andrew Zuckermana i przedstawiają wszystkie produkty Apple, zaprezentowane na przestrzeni ostatnich 20 lat.

designed_by_apple_in_california_5

W przedmowie do książki, Jonathan Ive pisze m.in., że:

Chociaż jest to książka o designie, nie jest o zespole projektowym, procesie tworzenia czy rozwijaniu produktu. Jest to obiektywna reprezentacja naszej pracy, która, ironicznie, opisuje kim jesteśmy. Opisuje jak pracujemy, nasze wartości, troski i cele. Mamy nadzieję, że jest to określone przez to, czym się zajmujemy niż to, co robimy.

Ive dodaje również, że książka ta jest hołdem dla świętej pamięci Steve’a Jobsa. Wyraża także nadzieję, że będzie ona dobrym źródłem dla studentów wszystkich dyscyplin projektowych.

designed_by_apple_in_california_2

Album pojawi się w sprzedaży w dwóch rozmiarach: mniejszym za 199 dolarów (~825 złotych) i większym za 299 dolarów (~1250 złotych). Zakupów można dokonywać od jutra na stronie Apple i w wybranych salonach (w Polsce – niestety? – nie). Ich pełną listę znajdziecie na stronie Apple (podlinkowana w źródle).

designed_by_apple_in_california_4

Źródło: Apple przez The Verge

Komentarze

 • Łukasz Zator

  :,D

 • sedziu

  Mirko juz to ma.

 • marcus1212

  Playboy dla fanatyków ;)

 • sprinter

  Apple mnie przeraża, ich samo uwielbienie i poziom narracji wypowiedzi dochodzi do poziomu gdzie trzeba zadać pytanie czy nie należałoby by się leczyć.

  • Mohrr

   Normalnie myślących przeraża. lecz wyznawcy ogryzka i tak to kupią.

 • Barilla

  Cena nie jest wbrew pozorom aż tak absurdalna. Kto drukował kiedyś zdjęcia w większych formatach lub składal fotoksiążki wie że nie jest to tani interes, zwłaszcza jeżeli chce się uzyskać dobrą jakość. Gdyby ktoś chciał samodzielnie zrobić sobie album w takim formacie zawierający 450 zdjęć, to myślę że spokojnie mogło by to kosztować i dwa razy więcej. Apple oczywiście robi to w hurcie co wiąże się z olbrzymią redukcją kosztów, ale jeżeli dodamy do tego wydatki ponoszone na przygotowanie albumu, dystrybucję, marketing etc to myślę że wcale nie zarabiają na tej książce jakiegoś grubego hajsu – przynajmniej w porównaniu do reszty ich produktów.

  • VMortens

   Ale tu jest mowa o druku seryjnym – hurtowe ilości.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona