Ważne

Instagram miksuje się z Boomerangiem – witajcie, nowe możliwości

Idą zmiany w instagramowych Stories. Podobno są ludzie, którzy aktywnie korzystają z tej funkcji. Instagram otwiera więc przed twórcami historii nowe możliwości. Od teraz Stories wspierają filmiki z Boomerang. I jeszcze parę innych rzeczy.

Tak, zgadza się – Boomerang to oddzielna aplikacja. Jednak po zainstalowaniu aktualizacji oznaczonej numerem v.97, niektóre jej funkcje będą dostępne również dla użytkowników Instagrama.

Zapętlone, dziwne filmiki, które przewijają się tam i z powrotem, będące dotąd domeną Boomerang, będzie można dodawać do Stories. Te krótkie wideo to w gruncie rzeczy GIF-y. Aplikacja przerabia materiał nakręcony kamerą właśnie na taki format. Może to być sposób na urozmaicenie swoich historii.

W Stories będzie też można oznaczać innych użytkowników. Zadziała to w identyczny sposób, w jaki wzmiankujemy znajomych w postach i komentarzach. Za każdym razem, kiedy zostaniemy oznaczeni, notyfikacja nas o tym powiadomi.

Do Stories będzie można dodawać też linki. Niektórych historii nie da się opowiedzieć w kilkusekundowym filmiku, więc dodatkowe informacje będzie można zawrzeć w odnośniku. Na razie mogą to robić tylko zweryfikowane konta. Minimalizuje to zaspamowanie Instagrama zewnętrznymi linkami.

instagram-boomerang-4

Nowa aktualizacja turla się po Androidzie, iOS i Windowsie 10 już od zeszłego tygodnia, także niebawem powinna trafić również do nas.

źródło: Instagram

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona