Huawei Mate 9 Pro będzie i zadebiutuje 14 listopada w Chinach

3 listopada spodziewaliśmy się zobaczyć Mate 9 i Mate 9 Pro, ale Huawei nas zaskoczył i ten ostatni zadebiutował jako Mate 9 Porsche Design. Chińczycy jednak podobno nie zrezygnowali z prezentacji wersji Pro swojego najnowszego high-enda i zapowiedzą ją już 14 listopada.

Na ten dzień Huawei zaplanował oficjalne wprowadzenie na rynek chiński Mate 9. Przy okazji pojawiła się również (jednak już nieoficjalna) informacja, że razem z nim światło dzienne ujrzy Mate 9 Pro, którego prezentacji nie doczekaliśmy się 3 listopada.

Jako potwierdzenie tych rewelacji opublikowano listę wariantów obu modeli wraz z cenami. Mate 9 ma kosztować od 3199 juanów (4GB/32GB) do 4699 juanów (6GB/128GB). Za Mate 9 Pro trzeba będzie natomiast podobno zapłacić 4599 juanów (6GB/64GB) lub 5199 juanów (6GB/128GB).

Huawei Mate 9 Pro ceny

Huawei Mate 9 Pro ceny

Zapewne zdążyliście zauważyć, że zarówno Mate 9, jak i Mate 9 Pro ma występować w konfiguracji z 6GB RAM i 128GB pamięci wewnętrznej. Czym się więc będą różnić? Tego źródło już nie precyzuje. Czyżby to więc była tańsza wersja Mate 9 Porsche Design z obustronnie zakrzywionym wyświetlaczem (5199 juanów to około 3100 złotych, a wspomniany smartfon kosztuje równowartość ~6000 złotych), tylko pod zmienioną nazwą?

Źródło: Playfuldroid!

Komentarze

  • anemusek

    Dlaczego w Polsce nie mogą być takie ceny? 1900 za podstawowego mate 9 to by yła rewelka. Rozumiem podatki ale to przecież cena końcowa, a w Chinach też są podatki typu VAT.

  • Maro

    Cisna z tymi smatfonami, ja mam mate s, i nienazekam na ta firme chociaz wolalbym czystego andka a nie nakladke emui troche zwalnia calego smarta, do nas trafi pewnie 64gb wersja P9 i 32 gb wersja P9 pro, mamy slaby rynek i przecietny kowalski nie wyda 3,5 kola na smarta a nie mowie juz o 6 :), ale dobra konkurencja dla samsunga samsung utknol w miejscu i na dobra sprawe roznice wizualne miedzy modelami sa prawie znikome, srodek sie tylko rozni

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona