Najlepsza funkcja LastPass od teraz w jego darmowej wersji – synchronizuj hasła między urządzeniami

LastPass to program dostępny zarówno dla użytkowników komputerów, jak i urządzeń mobilnych. Umożliwia sprawne zarządzanie hasłami do różnych serwisów, dzięki czemu nie musimy ich pamiętać, albo (o zgrozo!) używać wszędzie jednego. Od wczoraj właściciele darmowej wersji mogą cieszyć się pełną, nielimitowaną synchronizacją między urządzeniami.

Wcześniej, jeśli mieliśmy zainstalowanego darmowego LastPassa na komputerze i smartfonie, i tak musieliśmy konfigurować aplikację na obu urządzeniach oddzielnie, nawet korzystając z tego samego konta użytkownika. Za możliwość przenoszenia haseł między urządzeniami trzeba było płacić dodatkowo.

last-pass-2

Według założyciela LastPass, zmiana przysłuży się temu, że więcej użytkowników będzie tworzyć mocniejsze, zdecydowanie trudniejsze do złamania hasła. W końcu – jeśli nie trzeba będzie ich wszystkich zapamiętywać, to przestaną nimi być “admin123” albo “qwertyuiop”.

Aplikacja w pewnym sensie chroni też przed włamaniem się na wiele kont jednocześnie i masowej utracie danych. Dzieje się tak wtedy, gdy jedno hasło jest używane do wielu ważnych kont – wystarczy je złamać, a droga do wszystkich serwisów stoi przed włamywaczem otworem. Używając LastPass, możemy mieć inne hasło do każdego z portali, a i tak logować się szybko i wygodnie, bez zaśmiecania sobie głowy kolejnym zlepkiem liter i cyfr.

Jeśli ktoś się uprze, nadal może zapłacić za opcję premium. Oferuje ona dodatkowo współdzielenie haseł z innymi użytkownikami, kompatybilność z aplikacjami czy 1 GB chronionej przestrzeni na poufne dane w chmurze.

LastPass dla użytkowników przeglądarek na komputerze można pobrać tu, tu zrobią to Androidowcy, a tu właściciele iPhone’ów i iPadów.

źródło: blog.lastpass.com

Komentarze

 • Krzysztofsf

  A jak ktos sie wlamie do Lastpass?

  • berez

   jak nie będzie znał Twojego klucza/hasła głównego to raczej na nic mu zaszyfrowany plik bazy…

  • baarti18

   No właśnie. To samo sobie pomyślałem. Jak ktoś wykradnie dane z Lastpassa to też droga do wszystkich serwisów będzie stała otworem.

  • Brzydal

   No ostatnio było włamanie, mam nadzieję że od tej pory ulepszyli zabezpieczenia i wzmocnili szyfrowanie

 • jendrush

  Jakiś czas temu posiadając czytnik linii papilarnych w telefonie poszukiwałem programu do przechowywania haseł, który by mi pozwalał na dostęp do nich w ten właśnie sposób. Pierwszym na który trafiłem był właśnie LastPass. Wyglądał fajnie i działał ok, ale niestety jak chciałem móc korzystać z niego też w przeglądarce to musiał bym zacząć płacić abonament. Ktoś mi polecił SafeInCloud, który też jest płatny, ale jednorazowo. Śmiało mogę polecić. Mi bardzo nie podoba się ta nowa “moda” wprowadzania w wielu miejscach abonamentów zamiast jednej opłaty.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona