Ważne

Play pierwszym operatorem z Wi-Fi Calling – na razie dla wybranych

Jeśli jesteście abonentami sieci Play i czasem zdarza Wam się narzekać na brak zasięgu akurat wtedy, gdy musicie wykonać ważne połączenie telefoniczne lub często podróżujecie i chcecie uniknąć zbędnych dodatkowych opłat za korzystanie z telefonu, Play ma dla Was rozwiązanie. Jest nim Wi-Fi Calling.

Wi-Fi Calling to nic innego, jak możliwość przeprowadzania rozmów telefonicznych i wysyłania SMS-ów za pośrednictwem WiFi. Funkcja przydatna zwłaszcza w miejscach, w których występuje brak zasięgu sieci komórkowej, a także podczas zagranicznych wyjazdów, gdzie zależy nam na ograniczeniu dodatkowych kosztów.

Usługa jest szczególnie przydatna, gdy wyjedziesz za granicę. Dzięki Wi-Fi Calling w Play rozmowy wykonane za granicą są rozliczane jak w sieci Play. Usługa działa na całym świecie. Przyda się wszędzie tam, gdzie może być problem z zasięgiem sieci komórkowej ale jest dostęp do internetu z hotspotu Wi-Fi, np. w piwnicy w domu, w serwerowni w biurze, w domku na Mazurach.

Przykład: Jeśli dzwonisz ze Szwajcarii do Polski, koszt rozmowy będzie taki jak rozmowy lokalnej w Polsce. Jeżeli dzwonisz np. ze Szwajcarii do Tajlandii, koszt będzie taki jak rozmowy z Polski do Tajlandii.

wifi-calling-play2

Jak wspomniałam w tytule, z nowej usługi mogą – w chwili obecnej – skorzystać wybrani. Warunki są dwa – musicie być klientami oferty abonamentowej oraz używać jeden z wybranych smartfonów. Lista może długa nie jest, ale zawiera całkiem popularne urządzenia:

  • Samsung: Galaxy S6, Galaxy S6 edge, Galaxy S7, Galaxy S7 edge,
  • Sony: Xperia XZ,
  • LG: G4, X screen, K10 LTE, K8 LTE.

Wi-Fi Calling jest usługą rozwojową, dzięki czemu już niebawem możemy się spodziewać, że więcej klientów Play będzie mogło z niej skorzystać. Operator niebawem planuje poszerzyć listę kompatybilnych smartfonów, a także stopniowo chce wprowadzać ją w innych taryfach.

Usługa jest bezpłatna. Aby z niej skorzystać, należy wysłać SMS o treści START pod numer 282.

Wszystkie informacje na temat Wi-Fi Calling znajdziecie na stronie Play – link w źródle poniżej.

źródło: Play

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona