Ważne

LG G5 SE, czyli LG G5 ze Snapdragonem 652, pojawi się również w Polsce

LG stworzyło LG G5 SE po to, aby zastąpił on LG G5 na wybranych rynkach, m.in. w Ameryce Łacińskiej, gdzie większość klientów nigdy nie mogłaby sobie pozwolić na zakup dużo droższego modelu. Polska najwyraźniej jest jednak w mniemaniu Koreańczyków bogatym krajem, ponieważ do nas trafił “standardowy” LG G5. Ale wkrótce oferta zostanie rozszerzona o uboższy wariant tegorocznego flagowca.

Smartfon pojawił się na razie na stronie LG, więc nie znamy jeszcze jego ceny. Za granicą LG G5 SE kosztuje jednak od (równowartości) 1799 do 2199 złotych. Dla porównania, za LG G5 trzeba zapłacić obecnie około 2199 złotych. Uboższa wersja powinna więc być tańsza, ale producent ma małe pole do menewru. Ciekawe, jak z tego wybrnie.

LG G5 SE od LG G5 różni się kilkoma rzeczami: procesorem, ilością i typem pamięci operacyjnej oraz typem pamięci wewnętrznej. W pierwowzorze jest to – odpowiednio – czterordzeniowy Qualcomm Snapdragon 820 z układem graficznym Adreno 530, 4GB LPDDR4 i 32GB UFS 2.0. Wersję SE wyposażono natomiast w ośmiordzeniowego Snapdragona 652 z Adreno 510, 3GB RAM LPDDR3 i 32GB eMMC 5.1.

Cała pozostała specyfikacja pozostaje w obu przypadkach dokładnie taka sama. LG G5 SE, podobnie, jak LG G5, również obsługuje moduły.

Źródło: LG przez gsmManiaK

Komentarze

 • Dtech

  I gdyby nie QHD to bym się skusił…

 • iperyt

  I gdyby nie mały ekran (jak dla mnie) to bym się skusił od razu na zwykłego G5…tańsza wersja próbą reanimacji chybionego projektu.Nie twierdzę że będzie nie udana , ale tutaj zadecyduje cena.

  • Dtech

   Raczej to próba ratowania działu mobilnego, który ostatnio zalicza straty. Wprowadzenie na rynek tańszej wersji z Ameryki Łacińskiej może zbyt wiele nie zmienić.

   • iperyt

    To prawda.Osobiście chętniej bym zobaczył na naszym rynku V20 ,niż tego kastrata.

 • ljak

  jeśli będzie dual sim za 1500zł to biorę od razu

 • FireFrost

  Czy na pewno różni się tylko procesorem i ilością RAMu? Bo coś mi mówi, że zmiana procka pociąga za sobą zmianę typu pamięci RAM (ddr3 zamiast ddr4) i wymusza zastosowanie wolniejszej pamięci wbudowanej.

 • Tomasz G.

  Nagrywanie w UHD działa czy raczej procek z grafą nie wyrobią?
  Zastanawia mnie wydajność pracy na jednym ładowaniu – jeśli się wydłuży czas pracy to będzie to ciekawa oferta.

  • Procesor obsługuje nagrywanie wideo w rozdzielczości 4K przy 30 klatkach na sekundę.

 • cyc997

  Gdyby kosztował Mac 1500 miałoby by to sens, a tak lepiej kupić w tej cenie xiaomi mi 5

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona