Ważne

Widżet Google Search połączony z Google Now

Google cały czas próbuje zachęcić do korzystania z Google Now – szczególnie tych, którzy tego w ogóle nie robią. Tym razem do swojego widżetu wyszukiwarki “doklejono” jedną z kart pochodzącą z tegoż właśnie asystenta.

Niestety, nie wszyscy od razu zobaczą tę nowość, gdyż na razie trafiło to do beta testerów aplikacji Google (którym akurat jestem), ale najprawdopodobniej już niedługo pojawi się u wszystkich. Klikając na tę minikartę w widżecie od razu przeniesieni zostaniemy do Google Now, a konkretniej do zakładki, która była akurat wyświetlana. A jeśli nie chcemy by była wyświetlana, to wystarczy ją zamknąć klikając “x”

Osobiście ta zmiana mi się podoba. Nie dość, że lepiej to wygląda, to jeszcze rozwiązanie to jest przydatne. Spełnia bowiem jakąś dodatkową funkcję, wyświetlając przydatne informacje na głównym ekranie, a nie w powiadomieniach.

By uruchomić asystenta w widżecie, należy wejść do Google Now, następnie do ustawień i zakładki Widżet, a w niej przesunąć suwak w prawo. Poniżej możecie zobaczyć kilka zrzutów ekranu, jak to dokładnie wygląda.

źródło: własne, androidandme

Komentarze

 • Konrad Uroda-Darłak

  Mam tę wersję i Androida 7.0, a widżetu brak :s

  • łukasz Jedryszczyk

   Musisz dodać widżetu Google na pulpit czyli wyszukiwarkę i źródła treści i czekać aż pojawi się w opcjach mi się pojawił po dniu od otrzymania aktualizacji

   • Konrad Uroda-Darłak

    Pojawiła mi się dopiero wtedy gdy postawiłem ROM na czysto :P

 • Tomasz

  No ok a co z Pixelami? Tam w niwym launcherze nie ma paska wyszukiwania…poza tym, przecież Gnow ma byc zastapiony w calosci przez asystenta.

 • Kwark

  Co to za widget od pogody?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona