Ważne

Alcatel Pixi Theatre – kolejny budżetowiec z 6-calowym ekranem

Wymagania klientów są różne. Niektórzy na przykład potrzebują przede wszystkim dużego wyświetlacza, podczas gdy pozostała specyfikacja jest dla nich sprawą drugorzędną. To właśnie dla takich użytkowników został stworzony Alcatel Pixi Theatre.

Smartfon ma przyciągnąć potencjalnych klientów dużym, bo aż 6-calowym wyświetlaczem. Jego rozdzielczość nie jest jednak już taka „duża” – producent zdecydował się na HD (720×1280), przez co zagęszczenie pikseli na cal wynosi 245 ppi. Ekran przed zarysowaniami chroni szkło Dragontrail.

Sercem Alcatel Pixi Theatre jest czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 210 1,1 GHz z układem graficznym Adreno 304, wspierany przez 2GB RAM. Na pliki użytkownika przeznaczono natomiast 16GB pamięci wewnętrznej (do jego dyspozycji pozostanie jednak trochę mniej, ~10GB), którą w razie potrzeby może rozszerzyć przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 128GB.

Do dyspozycji posiadaczy Alcatela Pixi Theatre oddane zostaną również aparaty: 8 Mpix z pojedynczą diodą doświetlającą na tyle i 2 Mpix na przodzie. Łączność natomiast zapewnią moduły: Bluetooth 4.1, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, LTE i GPS oraz złącza: słuchawkowe 3,5 mm i microUSB.

Alcatel Pixi Theatre pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 6.0.1 Marshmallow, a energii dostarcza mu akumulator o pojemności 2580 mAh.

Alcatel Pixi Theatre trafi do oferty amerykańskiej sieci Cricket Wireless. Na razie nie podano jednak ceny smartfona.

Aktualizacja:

Smartfon kosztuje 99,99 dolarów, czyli równowartość ~380 złotych.

Źródło: Alcatel przez Phone Radar

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona