Ważne

Czy Google kiedykolwiek ujednolici wygląd swoich smartfonów? Jest szansa

Google nad swoimi Nexusami (a teraz Pixelami) pracowało z wieloma producentami smartfonów. Niemal każdy z nich miał nieco inną filozofię budowania urządzeń, a przede wszystkim – smartfony diametralnie różniły się od siebie pod względem wyglądu. Kładąc obok siebie kolejne generacje trudno było wyciągnąć wniosek, że są to urządzenia z tej samej serii. To może się zmienić, gdyż do zespołu Google dołączył wczoraj guru designu z Amazonu: David Foster.

David Foster został wiceprezesem do spraw projektu produktów w dziale sprzętowym Google. Wcześniej przez pięć lat prowadził grupę ludzi pracującą nad charakterystycznymi dla Amazonu urządzeniami, takimi jak Kindle Paperwhite, Kindle Voyage, Kindle Fire, jak również Echo, czy Dash. Wszystkie powstały w Labolatorium 126, które choć było komórką eksperymentalną, przyniosło firmie wiele dobrego.

Foster ma być odpowiedzialny za kolejną generację Pixeli. Ciekawe, czy uda mu się wypracować równie charakterystyczne urządzenia, jak to miał okazję zrobić podczas pracy w Amazonie. Jak wpłynie na rozwój urządzeń w Google, zwłaszcza po premierze gadżetów dzisiejszego wieczora? Być może smartfony i inne urządzenia tej korporacji technologicznej w końcu zyskają ściślej określony język projektowania, co na pewno przyczyniłoby się do lepszej rozpoznawalności jej produktów.

Do tej pory każdy Nexus był podobny do innych smartfonów firmy, która go produkowała – czy Google stać na własny styl i czy zyska go dzięki Fosterowi? Przekonamy się.

źródło: theinformation.com przezz TheNextWeb

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona