Ważne

Smartwatch Huawei z… Tizenem?

Jeśli wydawało Ci się, że Tizen jest platformą, która umiera – być może za szybko postawiłeś na niej krzyżyk. Okazuje się bowiem, że… Huawei może pracować nad zegarkiem inteligentnym, który będzie działał w oparciu właśnie o Tizena.

Chyba się ze mną zgodzicie, że są to dość zaskakujące wieści. Dotychczas Tizen wykorzystywany był w smartwatchach tylko jednej firmy – Samsunga. Huawei natomiast postawił na system Android Wear, który – mniej lub bardziej – sukcesywne rozwijany jest przez Google.

Tymczasem południowo-koreańskie media donoszą, że smartwatch Huawei z Tizenem jest już w przygotowaniu. I choć jest to dość niespodziewane posunięcie, w tym szaleństwie może być metoda. Wszystko dlatego, że Huawei będzie aktualnie szukać swojej drogi na rynku smartwatchy.

Bo jeśli prześledzimy historię chińskiego giganta w tym segmencie rynku, nie jest ona ani długa, ani burzliwa. Zaczęła się pod koniec zeszłego roku od prezentacji Huawei Watch – pierwszego i jedynego zegarka inteligentnego w ofercie. Co prawda doczekał się później kilku edycji specjalnych, ale wciąż mówimy o jednym modelu – z Android Wear.

Już jakiś czas temu dochodziły do nas informacje, że Huawei czeka z kolejnym podejściem do smartwatchy na lepsze komponenty – bardziej wydajne procesory i akumulatory. A teraz, gdy przyszłość Android Wear jest niepewna, Huawei szuka alternatywy. Nią ma być właśnie Tizen.

Skąd ta zmiana? Huawei podobno wyraża swoje niezadowolenie z braku możliwości większej personalizacji Android Wear w smartwatchach i konieczności rywlizowania pomiędzy firmami jedynie na design urządzeń, co nie ma dla Huawei najmniejszego sensu.

Trudno się z tym nie zgodzić.

Czekamy na oficjalne informacje w tej sprawie. Póki co, pamiętajcie, że to wyłącznie niepotwierdzone spekulacje.

źródło: phonearena, slashgear

Komentarze

 • The_Ecki

  Ładny gadżet, tylko że nieprzydatny.

  • 2451

   Przydatny.

   • The_Ecki

    Do czego?

    • 2451

     Wskazywania czasu, pokazywania powiadomień, czytania SMSów, wiadomości telegram, sprawdzania kalendarza, pogody, kodów Google Authenticator i rozmów.

     • The_Ecki

      To zapewne mi się przyda do życia. Wolę zwykły zegarek.

     • 2451

      To, że Tobie się nie przydaje, nie znaczy że nikomu się przyda. Ja za to nie widzę sensu w kupowaniu zwykłego zegarka za tysiące złotych, bo jego funkcjonalność nie jest większa od zegarka za 100 PLN.

     • The_Ecki

      Ja wolę kupić taki i nie martwić się swoim życiem osobistym i ładowaniem zegarka. Może i Ty to lubisz, ale dla mnie to jest zbędny i niepotrzebny gadżet dla kogoś, kto nie wie jak ma wydać rozsądnie pieniądze lub ma ich nadmiar.

     • 2451

      Definicja słowa gadżet: gadżet, gadget [wym. gadżet] «niewielki przedmiot, zwykle niepełniący funkcji użytkowej»

      Smartwatche pełnią funkcję użytkową. Nie wiem co ma zegarek wspólnego z życiem osobistym?

     • The_Ecki

      +5 do lansu.

 • KAL.L

  Huawei watch po aktualizacji bardzo często się zawiesza i nie reaguje na dotyk, nawet restart nie pomaga, co uniemożliwia wykorzystanie podstawowej funkcji jaką jest sprawdzenie godziny. Zakupiłem go gdyż z wyglądu był dla mnie najładniejszym ze smartwatchy. I faktycznie jest ładny… ciągle leżąc na półce

  • 2451

   Której aktualizacji? Mi na 1.5.0.3153324 działa bez zarzutu.

 • leszek

  Dobra decyzja Huawei. Mam Samsung Gear Fit 2 i Gear 2. Zegarki chodzą szybko, bateria w Gear 2 chodzi nawet do 7 dni, w Fit 2 do 4 dni. Nic się nie tnie, sporo aplikacji. Do tego ładne urządzenia o ogromnych możliwościach (BT, Wifi, GPS, większość sensorów). Do tego Tizen daje większe możliwośći używania własnych rozwiązań jak np korona w Gear S2.

 • Bb

  W mojej ocenie zabawki fajne, ale nie przydatne za bardzo. Fajnie odciąć się czasem od tego świta Internetu. Czas działania takich zegarków jest nie do przyjęcia. Kupiłbym ale musi działać z dwa tygodnie lub mieć jakąś ładowarkę indukcyjną

 • kranka

  no wlasnie, najgorsza ta bateria.. a co z samsungiem gear feat 2, moze ktos uzywa? widze neizle promo an neigo wjednej z kazetek elktro:)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona