OnePlus X otrzymuje aktualizację do OxygenOS 3.1.2. Wśród nowości m.in. Android 6.0.1 Marshmallow

OnePlus X niedługo stuknie roczek. W “normalnych” warunkach jego następca zadebiutowałby już, albo w ciągu kilku najbliższych tygodni. OnePlus jednak oficjalnie potwierdził, że nie ma zamiaru kontynuować tej serii, ponieważ chce skupić się wyłącznie na tworzeniu high-endów. Ale Chińczycy nie zapomnieli o swoim średniaku i właśnie udostępnili dla niego aktualizację, która zmienia system na Androida 6.0.1 Marshmallow.

Użytkownicy, których OnePlus X pracuje pod kontrolą Oxygen OS w wersji 2.2.3, 3.1.0 lub 3.1.1, mogą zaktualizować swój sprzęt bezpośrednio do OxygenOS 3.1.2. Najnowsza odsłona oprogramowania udostępniania jest przez OTA (Over-The-Air), więc smartfon sam powinien powiadomić o możliwości jej pobrania i zainstalowania.

Z pełną listą zmian i nowości możecie zapoznać się na stronie producenta (link w źródle). Wśród nich jest jednak m.in. nowa paczka ikon, ogólne usprawnienia działania systemu, możliwość nadawania i odbierania uprawnień poszczególnym aplikacjom, październikowe poprawki zabezpieczeń, a także dwa nowe programy: OnePlus Music Player i OnePlus Gallery.

OxygenOS 3.1.2 jest pierwszym oficjalnym buildem, bazującym na Androidzie 6.0.1 Marshmallow. Proces udostępniania aktualizacji rozpoczął się wczoraj – w ciągu kilku dni powinna trafić ona do wszystkich użytkowników.

Źródło: OnePlus

Komentarze

 • Konrad Uroda-Darłak

  “październikowe poprawki zabezpieczeń” Nie aby wrześniowe?

  • “Implemented October Android security patches”. Z tego, co mi wiadomo, October to październik (dla pewności sprawdziłem nawet w słowniku ;)

   • Konrad Uroda-Darłak

    Bardziej mi chodziło o to, że jest jeszcze wrzesień, więc nie wiem jak można mówić o październikowych poprawkach :P No ale skoro tak jest napisane, to tak ma być i tyle.

 • Arek

  Po aktualizacji mam problem z aplikacją Google play (aplikacja została zatrzymana). Czy ktoś też miał taki problem?

  • wrzesi0

   Miałem to samo- wczoraj to rozgryzłem. 1. odinstalowanie google+ 2. odinstalowanie aktualizacji sklepu play 3. czyszczenie pamięci usługi google 4. reinstalacja google+

  • Tom

   Ja mam to samo :/ opx zaczął swirowac i ciągle wyświetlają się komunikaty o zatrzymanej aktualizacji i że launcher przestał dzialac. Z poziomu ustawień launcher nie mogę wyłączyć:/ chyba że aktualizacja narzuca go z góry i już musi zostać ??

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona