Tak będzie wyglądał BlackBerry DTEK60. Niespodzianki nie ma

Jeżeli ktokolwiek łudził się jeszcze, że BlackBerry go zaskoczy i nie sklonuje ponownie TCL/Alcatela, to właśnie otrzymał jednoznaczne potwierdzenie, że tak się jednak znowu stanie. Do sieci wyciekły rendery tegorocznego flagowca Kanadyjczyków – nie pozostawiają one żadnych złudzeń.

W przypadku BlackBerry DTEK50 mogliśmy przeżyć lekki szok. Okazało się bowiem, że smartfon w rzeczywistości jest przebrandowanym Alcatelem Idol 4 (różnic jest niewiele – Kanadyjczycy zainstalowali tylko swoją nakładkę i zmienili materiał, pokrywający plecki urządzenia).

Kto jednak myślał, że będzie to jednorazowy wybryk, był w dużym błędzie. O tym, że BlackBerry ponownie zdecyduje się na analogiczny krok, świadczą nie tylko poprzednie przecieki, ale teraz również rendery, przedstawiające tegorocznego flagowca, czyli DTEK 60. Wystarczy jeden rzut oka i wszystko staje się jasne.

W jego przypadku materiał na pleckach jest jednak inny niż w DTEK50. Nie wygląda to na szkło, a raczej na grubą gumę. Chyba, ze to jeszcze wczesne rendery (bo ich jakość jest tragiczna) i zmieni się to na oficjalnych grafikach promocyjnych.

Specyfikację BlackBerry DTEK60 przywoływałem już kilka razy, więc pozwolicie, że po wszystkie szczegóły na ten temat odeślę Was do tego artykułu.

Według informacji serwisu źródłowego, tegoroczny flagowiec BlackBerry ma trafić na rynek 11 października. W Kanadzie jego cena ma wynosić 699 dolarów (CAD), czyli równowartość około 2050 złotych.

Źródło: WinFuture

Komentarze

 • guest

  A od teraz hardware blackberry oficjalnie oddaje TCL. Brawo BB

  • The_Ecki

   Kasy nie mają, więc dają produkcje chińczykom.

 • Jestem ciekaw, czy na tym koniec. Nie wątpię w to, że DTEK60 to ostatni smartfon BB w tym roku, a jednak czekam na ten “paszporto-podobny” dla mniej zamożnych. To byłby bardzo ciekawy projekt.

  • Artur Węgliński

   Czytałem dziś w internetach, że to ostatni telefon od BB

   • Oby jednak nie. Internety ciągle plotkują, także trzymam się tego, że jednak nie. Szkoda byłoby kolejnej firmy, za którą stoi kawał świetnej historii.

    • Artur Węgliński

     Masz rację choć ja bym chciał by zostawili androida i zaczęli lepiej promować BBOS który moim zdaniem jest bardzo dobry.

     • Wielu zdanie ma podobne. OS10 to bardzo udany twór, niestety nie myślą tak developerzy, a aplikacje rządzą światem obecie i niewiele jest w stanie to zmienić.
      Dla masy ludzi furtką jest wgrywanie Google Play do swoich BB (z “dziesiątką”) i szkoda, że firma nie zrobiła tego oficjalnie, bo skoro jest taka opcja obłudzie to robią…

 • Michał Głowacki

  W stosunku do Idola 4s zmieniło się też CPU na Snapa 820

  • LinekPark

   Bo to model Idol 4 Pro.

 • Paweł

  A przypadkiem DTEK50 to nie przebrandowany Idol 4 BEZ “S”?

 • dbdhjodbfkofbfjid

  BB oficjalnie potwierdziło że Priv jest ostatnim wyprodukowanym przez nich smartphonem. Od teraz będzie sprzedawało telefony innych producentów z androidem, pod własną marką i ze swoimi aplikacjami. Niestety OS10 przechodzi do histori.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona