Ważne

iPhone 7 bestselerem? Nigdy się nie dowiesz

Całkiem prawdopodobne, że sprzedaż iPhone’a 7 w pierwszy weekend wyprzedziła poprzedni model – iPhone’a 6s. Nigdy jednak się tego najprawdopodobniej nie dowiemy. Apple w tym roku zrezygnował z podawania informacji o zamówionych telefonach.

Oczywiście pierwsze reakcje po informacji firmy z Cupertino, że w przypadku iPhone’a 7 nie będzie podawać statystyk sprzedaży z pierwszego weekendu były ironiczne. Czyli: Apple nie chce przyznać się do porażki, więc z góry zataja informacje o zamówieniach. Jakakolwiek była idea przyświecająca temu postępowaniu, całkiem możliwe, że iPhone 7 sprzedaje się lepiej niż jego poprzednik. A przynajmniej, tak samo dobrze.

Firma Localytics śledziła w zeszłym roku sprzedaż iPhone’a 6s. W tym roku postanowiła zrobić to samo z najnowszym flagowcem firmy z Cupertino. Następnie wystarczyło już tylko porównać ze sobą dane. Wyniki są bardzo ciekawe. W pierwszym weekendzie sprzedaży iPhone 7 zdobył sobie 1% rynku wszystkich iPhone’ów, a iPhone 7 Plus – 0,2%. W zeszłym roku zaś, iPhone 6s zdobył łącznie 1,3% w początkowej sprzedaży.

iphone-7-market-blog

Ze strony Apple mamy natomiast twarde dane, czyli 13 mln sprzedanych iPhone’ów 6s w czasie pierwszego weekendu 2015 roku. Czy zatem w tym roku udało się firmie sprzedaż mniej więcej tyle samo iPhone’ów 7? Oficjalnie pewnie się tego nie dowiemy. Chociaż, z drugiej strony, częściowe informacje na ten temat powinny pojawić się w kolejnych kwartalnych wynikach sprzedaży firmy z Cupertino.

Źródło: Localytics

Komentarze

 • Lump

  Gdyby wyprzedziła to na pewno byśmy się dowiedzieli jak nie oficjalnie to z “przecieków”

 • The_Ecki

  Ja bym w życiu nie kupił iPhone przed premierą w PL, ani w ogóle.

  • Dawid Nowicki

   Oj. Ja tak samo… Jeszcze ta nakładka xDD
   Szkoda gadać :D

   • The_Ecki

    Nigdy za iOS nie przepadałem(małe możliwości ingerencji w system).

    • Dawid Nowicki

     No dokładnie. Ja całe ustawienia mojego Spirita w 1 dzień ogarnąłem :D Bieda trochę…

     Najlepsze są Emui lub Miui :))

     • The_Ecki

      Ja wolę jednak czystego Androida lub CM13 jak kto zwał. :)

 • Wodoodporność to za mało, aby pobić rekord…

 • karroryfer

  Wyniki będą zależały od sprzedaży w Chinach – a tam zdaje się zabrano się ostro za odradzanie zakupu Iphona. Nie wiem jak pierwszy tydzień ale za pierwszy kwartał a pewno będą niższe niż poprzednika – mogę się założyć :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona