Ważne

Moto G Play będzie dostępna również w Polsce

Jeśli sięgniecie pamięcią do dnia, w którym zadebiutowały Moto G4 i Moto G4 Plus, na pewno skojarzycie, że producent dołączył wtedy do swojej oferty również Moto G4 Play. Smartfon sukcesywnie pojawia się na kolejnych rynkach, a wkrótce powinien trafić do sprzedaży również w Polsce.

Nowa Motka została wymieniona na polskiej stronie Lenovo, aczkolwiek zaszła mała zmiana w nazwie. U nas urządzenie dostępne będzie jako Moto G Play. Nie wiadomo, dlaczego w naszym przypadku producent zdecydował się usunąć czwórkę. Szkoda, bo wydawało się, ze Lenovo nareszcie usystematyzowało nomenklaturę smartfonów z serii Moto. Ale – jak widać – tylko w wybranych przypadkach.

Zmiany dokonały się jednak tylko w nazewnictwie, reszta rzeczy pozostała bez zmian. Moto G Play pod względem designu nawiązuje do swoich lepiej wyposażonych sióstr, czyli Moto G4 i Moto G4 Plus. Ale należy zauważyć, że mimo wszystko bliżej jej do tej pierwszej, z uwagi na brak czytnika linii papilarnych pod wyświetlaczem.

Jeśli natomiast chodzi o samą specyfikację Moto G Play, to obejmuje ona 5-calowy ekran o rozdzielczości HD (720×1280, ppi=294), czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 410 1,2 GHz z układem graficznym Adreno 306 450 MHz, 2GB RAM oraz 16GB pamięci wewnętrznej (+ microSD do 128GB).

Aparat główny w Moto G Play ma 8 Mpix, f/2.2 i pojedynczą diodę doświetlającą, natomiast kamerka z przodu 5 Mpix i przysłonę również f/2.2. Łączność w smartfonie zapewniają moduły: Bluetooth 4.1 LE, Wi-Fi 802.11 b/g/n 2,4 GHz, LTE i GPS z A-GPS oraz złącza: słuchawkowe 3,5 mm i microUSB.

Moto G Play pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 6.0.1 Marshmallow (z zapewnioną aktualizacją do nowszych wydań), zaś energię pobiera z akumulatora o pojemności 2800 mAh. Należy też wspomnieć o powłoce hydrofobowej, która chroni smartfon przed przypadkowym zachlapaniem lub deszczem (ale nie jest on całkowicie wodoszczelny).

Całość ma wymiary 144,4x72x8,95-9,9 mm i waży 137 gramów. W sprzedaży powinna być dostępna biała i czarna wersja kolorystyczna. Cena – na razie – nie jest jeszcze znana, ale urządzenie zapewne wkrótce trafi do sprzedaży.

Źródło: Lenovo

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona