Ważne

Informacje o ilości pamięci RAM i pojemności baterii w nowych iPhonach potwierdzone

Apple, prezentując nowego iPhone’a 7 i 7 Plus, nie podało nam informacji o ważnych elementach specyfikacji – pamięci RAM i pojemności baterii. Przez to osoby, które chciały dokładnie znać specyfikację, musiały wstrzymać się do oficjalnej premiery oraz liczyć na to, że ktoś rozbierze najnowsze urządzenia na czynniki pierwsze i potwierdzi ich specyfikację. Na szczęście nie przyszło nam długo czekać i wiemy już wszystko o nowych smartfonach firmy z logo nadgryzionego jabłka.

Na pierwszy ogień idzie pamięć RAM. Dotychczas plotki głosiły, iż iPhone 7 Plus ma więcej pamięci niż jego mniejszy brat. Informacja ta jest prawdziwa, iPhone 7 ma 2GB pamięci RAM, natomiast iPhone 7 Plus ma jej o 1GB więcej. Mówi się, że z dodatkowej pamięci będzie korzystać aparat, który zyskał teraz nowy obiektyw i nowe funkcje.

Drugim komponentem są baterie. Podczas prezentacji ogłoszono, że w nowych iPhonach powiększono ogniwa zasilające, co wydłuży czas pracy urządzeń o około godzinę do dwóch. Akumulatory nowych iPhonów mają pojemność: 1960 mAh w iPhonie 7 oraz 2900 mAh w iPhonie 7 Plus (vs 1715 mAh i 2750 mAh w urządzeniach poprzedniej generacji).

Umieszczenie większych baterii było możliwe po usunięciu złącza mini-jack. Dzięki temu zabiegowi znalazło się także miejsce dla Taptic Engine, z którego korzysta nowy przycisk Home.

Portale, które rozbierały nowe iPhone’y, umieściły także sporą liczbę zdjęć, dzięki którym możemy zobaczyć rozłożenie pozostałych komponentów w nowych smartfonach od Apple. W galeriach widoczne są zdjęcia kolejno: iPhone’a 7 i iPhone’a 7 Plus.

Źródło: Phone Arena, Phone Arena 

Komentarze

 • Tdggg

  Kupa złomu ??

 • Lawstorant

  Hmmm, ja tam widzę sporo miejsca na Jacusia, no ale przecież apple wolałoby zbankrutować niż umiejscowić go na górnej krawędzi…

  • Tortilla

   Przecież dobrze wiemy, że to nie o miejsce chodzi ;)

   • Lawstorant

    Opłaty licencyjne ?

 • Stefan P.

  Jednych nic nie odstraszy od zakupu, innych nic nie zachęci, a większość nie zaprząta tym sobie głowy ;)

 • jozefbiega

  Największą zadymę robią właśnie w tej branży.

 • atrap

  Aple za każdym razem przechodzi samo siebie. Wstawili atrapę głośnika zamiast minijacka. Po co? Czy oni są zdrowi??? Wstawienie i stworzenie atrapy też jest kosztowne :P

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona