Spotify wyprzedza Apple Music o jakieś 20 mln użytkowników

Aż miałem ochotę napisać: “Spotify miażdży Apple Music” ;). A na poważnie – skandynawska usługa muzyczna ogłosiła liczbę płacących subskrybentów. 40 mln osób na całym świecie. Jeżeli Apple nie poprawi swojego serwisu, nigdy nie uda mu się dogonić Spotify.

Podczas konferencji 7 września, na której zaprezentowano iPhone’a 7, Tim Cook chwalił się, że z Apple Music korzysta już ponad 17 mln osób. Całkiem nieźle, jak na tak krótki okres działania i tyle błędów u początku kariery. Jednak w porównaniu z 40 mln płacących subskrybentów Spotify, Apple Music wypada blado. Zwłaszcza, że 10 mln użytkowników Spotify zdobył od marca tego roku.

W iOS 10, wydanym właśnie na iPhone’y i iPady, Apple znacznie uprościł i uporządkował usługę Apple Music. Dodatkowo integracja z odtwarzaczem muzycznym w mobilnych urządzeniach Apple jest sporym atutem przekonującym do używania tej usługi muzycznej. Wciąż jednak wiele osób uważa, że Apple Music jest nieintuicyjne i mało wygodne. Swoje też robi przyzwyczajenie oraz świetne playlisty oferowane przez Spotify.

Twórcy Spotify prowadzą też agresywną kampanię mającą na celu przekonanie do swoich płatnych usług jak najwięcej osób. Liczne promocje i startery, obniżki w korzystaniu ze Spotify Pro przyciągają nowych klientów. Na aukcjach internetowych kwitną konta Spotify za 3 zł, które pozwalają ominąć standardową opłatę za korzystanie z usługi. Możliwe więc, że tak duży przyrost klientów nie do końca przełoży się na zyski Spotify.

Apple zaś konsekwentnie trzyma się początkowego modelu finansowego. Moim zdaniem dopiero w dłuższej perspektywie zobaczymy, która ze strategii okaże się bardziej owocna – dynamiczny, silny rozwój Spotify czy też powolne wspinanie się w górę Apple Music.

Komentarze

 • Dla mnie głównym atutem Spotify jest to, że działa na wszystkim co się rusza. Chociaż wersja na Android TV mogłaby być lepsza (aczkolwiek i tak kontroluję ją z telefonu albo z Ubuntu).

 • Henryk Golonka

  Spotyfi konkretna usługa w normalnej cenie. Przypominam że za 20 zł można udostępnić aż 6 kont premium co chyba bije na głowę jakieś apple music. Aplilacja od Apple jest słaba a biblioteka uboga w porównaniu do Spotyfi

  • Kuba

   Spotify: 19,90 zł usługa premium dla jednej osoby. Wersja Rodzina jest za 29,90 zł za max 6 osób. Okres próbny dla nowych użytkowników 30 dni.
   Apple Music: cena dla jednej osoby to 4,99 euro – około 21 zł. Wersja rodzinna 7,99 euro – około 34 zł max 6 osób. Okres próbny dla nowych użytkowników 90 dni. Szkoda, że zniżka studencka nie jest dostępna w Polsce. Bo w Stanach i niektórych krajach europejskich Apple obniża cenę subskrypcji Apple Music na 4 lata o 50%. Apple Music ma jeszcze jedną ukrytą zaletę, jeśli jakiegoś albumu nie ma w ofercie Apple Music lub innego serwisu, a mamy ten album w wersji fizycznej wystarczy wgrać album przez iTunes i można słuchać na dowolnym urządzeniu :)

   • Golonka

    Ja mam 20 zł i 6 kont podłączonych. Specjany user ?

 • kr0k0dyl

  A ja płaczem i się śmiejem bo mam tidala 2 lata za darmo, choć fakt nie mogłem długo się przyzwyczaić, wcześniej korzystałem z spotyfi

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona