Mapy Google zaczynają wyświetlać dopuszczalne prędkości na drogach

Aplikacji – nawigacji mobilnych jest całkiem sporo. Każdy z nas ma zapewne swoją ulubioną. Tak samo jak każdy program ma swoje zalety i wady, głównie w postaci braków. Jednym z nich w przypadku Map Google jest brak informacji na temat dopuszczalnej prędkości na drogach. Okazuje się jednak, że Google już testuje taką funkcję.

Wprowadzenie informacji o dopuszczalnej prędkości na poszczególnych odcinkach trasy jest istotne z dwóch powodów. Pierwszym jest oczywiście dbanie o bezpieczeństwo na drogach, drugim – unikanie przez kierowców mandatów za zbyt szybką jazdę.

Spodziewam się, że aktualizacja Map Google wprowadzająca nową funkcję, pojawi się w ciągu najbliższych tygodni. Kiedy dokładnie – nie wiadomo. Kwestią otwartą pozostaje też fakt czy będzie ona obejmować wybrane regiony czy też od razu zostanie udostępniona wszędzie.

Póki co testowana jest w Stanach Zjednoczonych, gdzie pierwszym użytkownikom już zaczęły się wyświetlać informacje o dopuszczalnej prędkości. Te pojawiają się podczas nawigacji, w postaci niewielkiego kwadratu w lewym dolnym rogu ekranu – zrobione są w takiej formie, by nie rozpraszać użytkownika.

Jeśli chodzi o mobilne nawigacje, z mojej perspektywy wygląda to tak, jakby ostatnio sporo pochwał zbierał NaviExpert, podczas gdy Here (teraz: Here WeGo) był mocno krytykowany; z kolei Mapy Google są bardzo neutralnie oceniane. Też odnieśliście takie wrażenie?

źródło: androidauthority

Komentarze

 • Marek Grys

  coś co w aplikacji Waze bazującej na google maps jest od dawna :)

 • Taki Facet

  NaviExpert jest udostępniany przez wszystkich operatorów w Polsce. Każdy operator też oferuje działanie tej aplikacji bez zbędnych kosztów i pakietów. W tym chyba jest główna zaleta.

  • Piotr

   ale tylko na terenie kraju, za EU trzeba już płacić

 • Foorio

  A ja mam Sygic i po Automapie, Google Maps, Here i kilku bezplatnych ze sklepu play, uważam że jest najlepsza. Subskrypcja kosztowała mnie 20€ i mam dożywotnie aktualizacje map Polski, Europy i Rosji.

  • Konrad Uroda-Darłak

   “Dożywotnia aktualizacja” to tylko pusty slogan – wystarczy, że firma padnie i masz po aktualizacji :P

 • Fedurrr

  Yanosik i google maps po Polsce a za granica Automapa wystarcza od kilku lat.
  Jak nie bedzie roamingowych oplat za net to i automapa pojdzie w odstawke.

 • Ad

  Google Maps niebezpiecznie się zbliża w kierunku jakiegoś facebookowego pokemona. Nawigacja powinna być prosta i jak obsługa AGD. A tu ciągle jakieś opinie, zdjęcia, powiadomienia. Wszystko co jest najmniej potrzebne podczas “BEZPIECZNEJ” jazdy samochodem.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona