Ważne

Mapy Google zaczynają wyświetlać dopuszczalne prędkości na drogach

Aplikacji – nawigacji mobilnych jest całkiem sporo. Każdy z nas ma zapewne swoją ulubioną. Tak samo jak każdy program ma swoje zalety i wady, głównie w postaci braków. Jednym z nich w przypadku Map Google jest brak informacji na temat dopuszczalnej prędkości na drogach. Okazuje się jednak, że Google już testuje taką funkcję.

Wprowadzenie informacji o dopuszczalnej prędkości na poszczególnych odcinkach trasy jest istotne z dwóch powodów. Pierwszym jest oczywiście dbanie o bezpieczeństwo na drogach, drugim – unikanie przez kierowców mandatów za zbyt szybką jazdę.

Spodziewam się, że aktualizacja Map Google wprowadzająca nową funkcję, pojawi się w ciągu najbliższych tygodni. Kiedy dokładnie – nie wiadomo. Kwestią otwartą pozostaje też fakt czy będzie ona obejmować wybrane regiony czy też od razu zostanie udostępniona wszędzie.

Póki co testowana jest w Stanach Zjednoczonych, gdzie pierwszym użytkownikom już zaczęły się wyświetlać informacje o dopuszczalnej prędkości. Te pojawiają się podczas nawigacji, w postaci niewielkiego kwadratu w lewym dolnym rogu ekranu – zrobione są w takiej formie, by nie rozpraszać użytkownika.

Jeśli chodzi o mobilne nawigacje, z mojej perspektywy wygląda to tak, jakby ostatnio sporo pochwał zbierał NaviExpert, podczas gdy Here (teraz: Here WeGo) był mocno krytykowany; z kolei Mapy Google są bardzo neutralnie oceniane. Też odnieśliście takie wrażenie?

źródło: androidauthority

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona