Honor od początku swojego istnienia sprzedał już ponad 100 milionów smartfonów

Powołanie do życia marki Honor było jedną z najlepszych decyzji Huawei. Firma-córka radzi sobie na rynku świetnie. Również w Polsce jej propozycje cieszą się dużą popularnością, ponieważ oferują świetny stosunek ceny do jakości. Producent pochwalił się, że od początku istnienia sprzedano już ponad 100 milionów smartfonów.

Biorąc pod uwagę, że Honor zadebiutował na rynku dokładnie 999 dni temu, można przyjąć, że każdego dnia do rąk klientów trafiało sto tysięcy urządzeń. To bardzo dobry wynik dla firmy, która istnieje od niespełna trzech lat. Producent przy okazji poinformował również, że do tej pory sprzedano już ponad 1,5 miliona egzemplarzy Honora 8 (na zdjęciu powyżej).

Honor jeszcze do niedawna był naprawdę groźnym konkurentem dla bardziej rozpoznawalnych marek. Nie można jednak nie zauważyć, że ostatnio zaczął się dość wysoko cenić. Honor 8 kosztuje 1999 złotych, podczas gdy za jego poprzednika zaraz po premierze trzeba było zapłacić 1699 złotych. 300 złotych to naprawdę duża różnica.

Widać więc, że Honor powoli zbliża się pod względem cen do Huawei, chociaż na pewno nigdy mu w tej kwestii nie dorówna. Ten ostatni bowiem wypuszcza na rynek – mimo wszystko – nieco lepsze i bardziej wybajerzone urządzenia, dając nam tym samym do zrozumienia, kto tu jest najważniejszy.

Źródło: Phone Radar

Komentarze

 • Paweł

  Ciekawe ile z tego w Polsce? Honory są bardzo popularne – myślę że 40% Huawei’ów u Nas to Honory.

 • Lobo

  Honor 7 debiutował w cenie 349 € (wtedy warte 1499 zł) w Polsce 1699zl.
  Honor 8 kosztuje 399€ (czyli około 1720 zł) w Polsce 1999 zł. Nieźle, podatek dla polskich frajerów urósł z 200 do prawie 300 zł…

  • aga

   @Lobo masz 100% racji że w Polsce jak by nie patrząc ; biedniejszej ; od zachodniej części Europy z cenam zaczynają przeginać. Myślę że zaczniemy trzeżwo patrzeć i damy wyraz zakupując tele od innych producentów .

   • Paweł

    Wszyscy zaczynają tak robić. Apple tylko u Nas podniosło ceny iPadów (Mini 4) zwiększając pojemność. Lenovo przegina jeszcze bardziej, Sony przy Xperii X Compact “podatek dla Polaków” dało podobny jak Honor… Szkoda gadać :(

 • Patrollej33

  Pod jakim względem P9 jest bardziej “wybajerzony” od Honora 8? Bo ja widzę u drugiego dwa bajery, których ten pierwszy nie ma – smart key i diodę podczerwieni.

  • Ale za to P9 ma logo Leica na obudowie ;)

   • Patrollej33

    No tak, to całkowicie zmienia postać rzeczy ;) Co z tego, że Leica praktycznie w ogóle nie przyczyniła się do prac nad tym aparatem :)
    Swoją drogą, zastanawiam się, ile ludzi niezaznajomionych z technologiami wybrało P9, “bo Leica”. Zdjęcia wprawdzie robi imo bardzo dobre, ale jednak ten “Summarit H” na obudowie to tylko marketing.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona