Ważne

Honor od początku swojego istnienia sprzedał już ponad 100 milionów smartfonów

Powołanie do życia marki Honor było jedną z najlepszych decyzji Huawei. Firma-córka radzi sobie na rynku świetnie. Również w Polsce jej propozycje cieszą się dużą popularnością, ponieważ oferują świetny stosunek ceny do jakości. Producent pochwalił się, że od początku istnienia sprzedano już ponad 100 milionów smartfonów.

Biorąc pod uwagę, że Honor zadebiutował na rynku dokładnie 999 dni temu, można przyjąć, że każdego dnia do rąk klientów trafiało sto tysięcy urządzeń. To bardzo dobry wynik dla firmy, która istnieje od niespełna trzech lat. Producent przy okazji poinformował również, że do tej pory sprzedano już ponad 1,5 miliona egzemplarzy Honora 8 (na zdjęciu powyżej).

Honor jeszcze do niedawna był naprawdę groźnym konkurentem dla bardziej rozpoznawalnych marek. Nie można jednak nie zauważyć, że ostatnio zaczął się dość wysoko cenić. Honor 8 kosztuje 1999 złotych, podczas gdy za jego poprzednika zaraz po premierze trzeba było zapłacić 1699 złotych. 300 złotych to naprawdę duża różnica.

Widać więc, że Honor powoli zbliża się pod względem cen do Huawei, chociaż na pewno nigdy mu w tej kwestii nie dorówna. Ten ostatni bowiem wypuszcza na rynek – mimo wszystko – nieco lepsze i bardziej wybajerzone urządzenia, dając nam tym samym do zrozumienia, kto tu jest najważniejszy.

Źródło: Phone Radar

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona