Ważne

MediaTek w ostatnich miesiącach znacznie zwiększył swoje przychody

Początek roku nie był zbyt udany dla MediaTeka – w lutym firma zanotowała najniższe przychody w porównaniu z 12 poprzednimi miesiącami. Fortuna jednak kołem się toczy i kolejne miesiące przyniosły znaczną poprawę. Tak znaczną, że Tajwańczycy zaczęli bić własne rekordy.

W sierpniu 2016 roku łączne przychody MediaTeka wyniosły 25,87 miliardów nowych dolarów tajwańskich (827,9 milionów USD). Jest to o 4,2% więcej niż w lipcu 2016 i aż 36,1% więcej w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej. Obserwatorzy rynku prognozują, że podobna sytuacja powtórzy się także we wrześniu.

Równie owocny był drugi kwartał 2016 roku. Łączne przychody firmy od kwietnia do czerwca 2016 roku wyniosły 72,53 miliarda nowych dolarów tajwańskich, co jest najlepszym wynikiem w historii MediaTeka (w porównaniu z analogicznymi okresami w latach poprzednich). Z tego też powodu zdecydowano się zwiększyć prognozy, dotyczące przychodów za trzeci kwartał 2016 do 78,9-84 miliardów nowych dolarów tajwańskich (jest to więcej o od 8% do 16% niż wcześniej zakładano).

Tak dobra passa MediaTeka spowodowana jest ogromną popularnością, jaką cieszą się jego układy. Jego klientami są największe marki na świecie, sprzedające dziesiątki milionów smartfonów rocznie (oczywiście nie tylko). W dużej części z nich znajdują się właśnie procesory Tajwańczyków. Ci jednak nie ograniczają się tylko do jednego rodzaju urządzeń. W swoim portfolio mają również propozycje do tabletów czy innej elektroniki.

Źródło: DigiTimes

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona