88% mobilnych urządzeń Apple z iO9 na pokładzie

Firma Apple podała, że poziom tzw. przyjęcia mobilnego systemu iOS w wersji 9 osiągnął 88%. A zatem, tylko 12% iPhone’ów oraz iPadów pozbawionych jest najnowszej stabilnej wersji systemu. Porównajcie to ze statystykami Androida ;).

Android to rzecz jasna zupełnie inna bajka, więc zestawianie go z iOS byłoby dość karkołomnym zadaniem. W każdym razie, poziom przyjęcia aktualizacji iOS 9 jest imponujący. Świadczy nie tyle o zainteresowaniu nowościami ze strony użytkowników produktów Apple, co raczej sprawności samej firmy.

Przypomnijmy, że iOS 9 krótko po udostępnieniu użytkownikom borykał się z wieloma błędami i niedociągnięciami. Apple jednak szybko wyeliminował podstawowe zagrożenia, dzięki czemu to wydanie mobilnego systemu działa dzisiaj stabilnie i solidnie, a większość użytkowników nie pamięta już o początkowych problemach. Tak wysoki poziom adopcji iOS 9 jest też bardzo dobrą wiadomością dla deweloperów.

Programiści na iOS nie muszą martwić się zgodnością ze starszymi wersjami systemu. Spokojnie mogą wprowadzać nowe rozwiązania na iOS 9, wiedząc że i tak większość użytkowników korzysta z tego wydania systemu Apple. Zwłaszcza, że z pozostałych 12%, aż 9% to użytkownicy iOS 8, czyli również stosunkowo nowej wersji iOS. Zaledwie 3% wszystkich posiadaczy iPhone’ów i iPadów korzysta ze starszej wersji mobilnego systemu niż iOS 8.

Źródło: Apple

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona