Ważne
Wiko VIEW

88% mobilnych urządzeń Apple z iO9 na pokładzie

Firma Apple podała, że poziom tzw. przyjęcia mobilnego systemu iOS w wersji 9 osiągnął 88%. A zatem, tylko 12% iPhone’ów oraz iPadów pozbawionych jest najnowszej stabilnej wersji systemu. Porównajcie to ze statystykami Androida ;).

Android to rzecz jasna zupełnie inna bajka, więc zestawianie go z iOS byłoby dość karkołomnym zadaniem. W każdym razie, poziom przyjęcia aktualizacji iOS 9 jest imponujący. Świadczy nie tyle o zainteresowaniu nowościami ze strony użytkowników produktów Apple, co raczej sprawności samej firmy.

Przypomnijmy, że iOS 9 krótko po udostępnieniu użytkownikom borykał się z wieloma błędami i niedociągnięciami. Apple jednak szybko wyeliminował podstawowe zagrożenia, dzięki czemu to wydanie mobilnego systemu działa dzisiaj stabilnie i solidnie, a większość użytkowników nie pamięta już o początkowych problemach. Tak wysoki poziom adopcji iOS 9 jest też bardzo dobrą wiadomością dla deweloperów.

Programiści na iOS nie muszą martwić się zgodnością ze starszymi wersjami systemu. Spokojnie mogą wprowadzać nowe rozwiązania na iOS 9, wiedząc że i tak większość użytkowników korzysta z tego wydania systemu Apple. Zwłaszcza, że z pozostałych 12%, aż 9% to użytkownicy iOS 8, czyli również stosunkowo nowej wersji iOS. Zaledwie 3% wszystkich posiadaczy iPhone’ów i iPadów korzysta ze starszej wersji mobilnego systemu niż iOS 8.

Źródło: Apple

Komentarze

 • CezaR

  Jak będzie iOS 10 to fragmentacja wzrośnie :P bo juz taki 4S nie dostanie, a wiem że sporo ludzi posiada 4S

  • Napewno ;) Do 4%. 4S to jakieś 3.9% wszystkich iPhone’ów na rynku.

  • Anna

   Masz rację. Developerzy nie poradzą sobie z 2 ersjami na IOS. Za to z 30 na Androida radzą sobie świetnie. Mój znajomy ma prawie 4 letniego Iphone. Działa mu świetnie. Ja mam topowego półrocznego androida i już mi muli :/ Polaka nie stać na drogie rzeczy, to potem płaci 2x więcej na tanie. Zdaję sobie sprawę, że nigdy 90% urządzeń z Androide nie będzie miało najnowszego systemu. Ale żeby chociaż 80% samsungów taki posiadało.

   • grzybek

    Jaki telefon tak zwolnił?

    • ГАСООП

     to troll przecież, oczywistym jest że żaden

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona