Ważne

LG V20 będzie nietypowo rozbieralnym smartfonem?

Flagowce prezentowane przez LG są dzisiaj jedynymi, w których można zdjąć tylną klapkę w celu wymiany akumulatora i rozszerzenia pamięci. Bardzo możliwe, że nadchodzący model V20 również będzie do takich należeć.

Na temat LG V20 wiemy już bardzo wiele. Zostanie w nim zastosowany system audio Bang & Olufsen, jako pierwszy zaprezentowany zostanie z najnowszym Androidem 7.0 Nougat, a jego wygląd będzie nawiązywał do flagowego modelu G5. Po opublikowaniu renderów wiele osób zaczęło zastanawiać się, czy najnowsze dziecko LG będzie miało tak samo odłączaną dolną część obudowy w celu wymienienia baterii, bądź nawet zastosowaniu modułów. Wygląda na to, że nie tylko dolna część może być odłączana, co pokazują najnowsze rendery z koreańskiego portalu CNet.

Według nich najnowszy flagowiec LG będzie miał odczepianą dolną część korpusu oraz… połowę tylnej klapki. Pod nimi skryte będą bateria, slot kart SIM i pamięci. Klapki jednak nie będzie można otworzyć standardowo, jak to miało miejsce dotychczas poprzez podważenie np. paznokciem, a przy użyciu specjalnego przycisk znajdującego się bliżej dolnej krawędzi urządzenia. Koncepcja ta nie jest spotykana po raz pierwszy, bowiem mieliśmy okazję widzieć już coś takiego w modelu Desire HD wyprodukowanym przez HTC.

ks-htc-desire-hd-z-test-05-434

Na uwadze trzeba mieć jednak fakt, iż koncepcja ta oraz rendery, jak widać na obrazkach, bazują na opinii “naocznego świadka” i nie zostały potwierdzone przez żadną inną osobę. Jednakże przyglądając się wcześniejszym renderom, zauważyć można przycisk, mogący być właśnie tym, który otwiera tylną klapkę.

Wszystkie te plotki rozwiane zostaną już za dwa dni, podczas oficjalnej premiery LG V20.

Źródło: Cnet via Android Authority

Komentarze

 • anemusek

  Aha ok. Czyli będzie dostęp do połowy bebechów. Ciekawe zatem co będzie w standardzie bo lg zdaje się podążać drogą aut Marek premium gdzie za skandaliczną kasę dostje się niemal golasa i by mieć jako takie wyposażenie trzeba dopłacić jeszcze bardziej skandaliczną kasę.
  V20 snap 820 B&O 6gb ram 40Mp apąrat, 6000mAh bateria… na reklamach, a normalnie w modułach bo w podstawie 512MB ram, snap 210 i 5Mp aparat i 1500nAh…

  • DamGal

   Twoja analogia miałaby sens, gdyby nie była tak absurdalna. “Goły” LG V20 z pewnością zapewni lepszą specyfikację. Martwić mnie tylko zaczyna dostępność tego modelu w Europie. Jak pojawi się w grudniu czy styczniu, to dla mnie (chcę go kupić) nie będzie sensu czekania.

   • anemusek

    Ogólnie przejaskrawiałem by pokazać meritum problemu.
    Absurdalne czy nie taki jest cel drogi jaką obięło LG.

    • Devil_Dragos

     Ale g5 modulow nie potrzebuje. To tylko dodatki dla zapalencow. To tak jakbys kupil auto i narzekal ze bez dodatlowych spoilerow i dodatkowych klamotow gorzej jezdzi. A na prawde jezdzi super tylko z bajerami jeszcze lepiej

     • Damian R

      Lg bez dodatkowej baterii to dramat – no chyba, że uwielbiamy wisieć na kablu – no ale co kto lubi.

     • Devil_Dragos

      5h sot nie jest najgorzej

     • Damian R

      To chyba przy czytaniu pdf’a :) Kolega, który nabył to cudo maks wyciąga 3,5h SOT.

     • Devil_Dragos

      Widzialem filmik gdzie byly pokemony wlaczone i 5h wytrzymal

     • Damian R

      Widziałem na własne oczy gdzie telefon przy normalnym korzystaniu – trochę rozmów, messengera, włączone synchro, trochę internetu, yanosika wyżył 3,5 h.

 • Zdzisław Dyrman

  “Flagowce prezentowane przez LG są dzisiaj jedynymi, w których można zdjąć tylną klapkę w celu wymiany akumulatora i rozszerzenia pamięci.”

  A od kiedy to w LG G5 jest tylna klapka którą można zdjąć?

  • Dół obudowy robi tu za “tylną klapkę”. Dżizys…

   • Zdzisław Dyrman

    No co ty nie powiesz…

    • Skoro się ze sobą zgadzamy, to po co to durne wypominanie, jak nie ma czego…

     • Zdzisław Dyrman

      Chodzi o ścisłość przekazywanych informacji.

 • DEMO

  Ja się dziwię że firma mająca kłopoty z utrzymaniem na rynku nie wpadła na pomysł aby do V10 :
  1. Dać wymienna baterie 5000mAh
  2. Aluminiową obudowę + Inny model w dowolnym “opakowaniu” ( jak było z G4 )
  3. Trochę lepsze szkło
  4. RAM 4 gb
  5. Woda/kurz odporność standard IP67

  6. Jak mówi młodzież – PROFIT

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona