Lenovo prezentuje trzy smartfony ze średniej półki: K6, K6 Note i K6 Power

Lenovo podczas targów IFA, oprócz tabletów i hybryd, po cichu zaprezentował trzy smartfony: Lenovo K6, Lenovo K6 Power i Lenovo K6 Note. Są to modele nieznacznie zmienione względem Lenovo K5 poprzez dodanie, przede wszystkim, skanera odcisków palców oraz zaimplementowanie nowszej wersji systemu.

Lenovo K6 został wyposażony w 5-calowy wyświetlacz Full HD wykonany w technologii IPS. Sercem urządzenia jest ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 430 o częstotliwości taktowania 1,4GHz wraz z 2GB pamięci RAM. Do dyspozycji użytkownika, w zależności od wersji, przeznaczono natomiast 16 lub 32GB miejsca na nasze pliki.

W smartfonie na tyle zagościł 13-megapikselowy aparat główny z doświetlającą diodą LED, a pod nim umieszczono skaner linii papilarnych. Na froncie znalazło się miejsca na 8-megapikselową kamerkę, a całość dopełniają głośniki stereo, Android w wersji 6.0.1 Marshmallow oraz akumulator o pojemności 3000 mAh.

Lenovo K6 Power ma niemal identyczną specyfikację. Inna jest jedynie pojemność akumulatora – zamiast 3000, do dyspozycji użytkownika przeznaczono aż 4000 mAh.

Nieco więcej różnic znajdziemy w przypadku modelu K6 Note. Przede wszystkim na froncie pojawił się 5,5-calowy wyświetlacz Full HD, a na tyle umieszczono 16-megapikselową kamerkę z podwójną diodą LED. Mimo, że procesor to ten sam Snapdragon 420, to zaimplementowano więcej pamięci RAM – 3 lub 4GB. K6 Note ma dodatkowo akumulator o pojemności 4000 mAh, 32GB pamięci wbudowanej i Androida 6.0 Marshmallow na pokładzie.

Lenovo K6 pojawi się w Polsce na początku listopada w cenie wynoszącej około 1099 zł. W kwestii dostępności pozostałych modeli nie mamy jeszcze żadnych informacji.

Źródło: Lenovo, własne

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona