Ważne
Wiko VIEW

Withings Steel HR – prawie analogowy zegarek, ale z inteligentnym zacięciem

Firma Withings znana jest z produkcji zegarków, które wyglądem przypominają typowe, analogowe czasomierze, ale mają jednak inteligentne zacięcie. Nowością w jej portfolio jest Steel HR – pierwszy produkt Withings z pulsometrem umieszczonym w zegarku.

Steel HR, jak każdy tego typu produkt, parujemy ze smartfonem za pomocą modułu Bluetooth. Połączenie to sprawia, że na jego niewielkim ekranie możemy wyświetlać powiadomienia z telefonu, ale w dość dyskretnej formie – są one niewielkie i nie absorbują aż tak dużej uwagi użytkownika. W rzeczywistości jest to bowiem okrągły analogowy zegarek, w którym umieszczono dodatkowy (też okrągły) ekran, którego zadaniem jest właśnie wyświetlanie powiadomień – najprawdopodobniej w postaci samych ikon z danych aplikacji.

Zegarek Withings pozwala na monitorowanie naszej aktywności, czyli liczenie kroków (mówi się też o automatycznym wykrywaniu czy biegamy, chodzimy lub pływamy) oraz mierzenie pulsu. Zegarek można połączyć ze smartfonami działającymi zarówno na Androidzie, jak i iOS.

Withings-steel-hr-02

Zaprezentowana nowość została wykonana ze stali nierdzewnej i, trzeba przyznać, prezentuje się naprawdę elegancko, choć nieco zaskakujący może być fakt, że pasek jest silikonowy, ale z drugiej strony – skoro będzie można w nim pływać, skóra by się tu nie sprawdziła (domyślam się jednak, że będą też inne wersje niż silikonowe).

Withings chwali się, że Steel HR będzie w stanie działać na jednym ładowaniu przez nawet 45 dni (1,5 miesiąca!). Z tym, że przez pierwszych 25 dni zegarek będzie mierzył puls i wyświetlał powiadomienia, czyli wykorzystywany będzie w pełni, natomiast przez kolejne dni urządzenie będzie przechodzić w tryb oszczędzania energii, którego zadaniem będzie liczenie kroków.

Withings Steel HR został wyceniony na 180 dolarów w wersji mniejszej (36 mm) oraz 200 dolarów w wersji większej (40 mm). Do wyboru będą dwie wersje kolorystyczne: biała i czarna.

źródło: engadget

Komentarze

  • powell

    Od niedawna jestem użytkownikiem ciśnieniomierza i wagi bezprzewodowej Withings. Muszę powiedzieć, że robią dobre wrażenie, użytkowanie też jest bardzo przyjemne. Aplikacja na Androida ładna i działa, co niestety nie jest takie oczywiste. Firma współpracuje z wieloma innymi, które działają w branży fitnesu, sportu, odchudzania i ogólnie zdrowego trybu życia. Daje to użytkownikowi możliwość synchronizacji np. informacji o wadze do aplikacji liczącej kalorie zjadane w ciągu dnia.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona