Fierce 4 – nowy, bardzo tani smartfon od Alcatela

Nie każdy potrzebuje ultradrogiego smartfona. Nie każdy może też sobie na niego pozwolić. Dla niektórych klientów nawet średniaki są poza zasięgiem. Na szczęście producenci nie zapominają o tej grupie i specjalnie dla nich przygotowują budżetowe propozycje. Jak Alcatel i Fierce 4.

Oczywiście wraz ze spadkiem ceny (najczęściej) idzie także znaczne okrojenie specyfikacji. Jak to się bowiem mówi – z pustego to i Salomon nie naleje. Klienci muszą być tego świadomi i nie oczekiwać cudów. Producenci na szczęście dwoją się i troją, żeby za jak najmniejsze pieniądze zaoferować jak najwięcej. Alcatelowi całkiem nieźle się to udało.

Fierce 4 został wyposażony w 5,5-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości HD (720×1280, ppi=267), czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 210 1,1 GHz z układem graficznym Adreno 304 i obsługą LTE, 2GB RAM, 16GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 128GB, aparat główny 8 Mpix z autofokusem, HDR i diodą doświetlającą oraz szerokokątną (84°) kamerkę 5 Mpix na przodzie.

Smartfon Alcatela pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 6.0 Marshmallow. Co ważne, producent nie zablokował opcji, umożliwiającej połączenie karty microSD i pamięci wewnętrznej. Za zasilanie Fierce 4 odpowiada natomiast akumulator o pojemności 2500 mAh.

Urządzenie kosztuje 69 dolarów (równowartość 270 złotych) i oferowane jest przez amerykańskie telekomy. Wątpliwe, że trafi również do Polski.

Źródło: Alcatel

Komentarze

  • NobbyNobbs

    Ekran o akceptowalnej rozdzielczości, przyzwoity układ, bateria która przy tym układzie i rozdzielczości powinna oferować przyzwoity czas pracy. Tylko ten rozmiar… Czemu to takie wielkie?

  • greglepkierączki

    Toż to POP 4 Plus, którego kupiłem mamie już ładnych kilka miesięcy temu (jedyna różnica to 2 GB RAM we Fierce zamiast 1,5 GB RAM). Fajne urządzonko dla mało wymagających, śmiga ładnie, bateria długo trzyma i ma niezły aparat.

  • bulo

    u nas Popa sprzedają po 600+…taka MAŁA różnica..;)

  • “Alcatelowi całkiem nieźle się to udało” “Czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 210”

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona