Ważne

Fierce 4 – nowy, bardzo tani smartfon od Alcatela

Nie każdy potrzebuje ultradrogiego smartfona. Nie każdy może też sobie na niego pozwolić. Dla niektórych klientów nawet średniaki są poza zasięgiem. Na szczęście producenci nie zapominają o tej grupie i specjalnie dla nich przygotowują budżetowe propozycje. Jak Alcatel i Fierce 4.

Oczywiście wraz ze spadkiem ceny (najczęściej) idzie także znaczne okrojenie specyfikacji. Jak to się bowiem mówi – z pustego to i Salomon nie naleje. Klienci muszą być tego świadomi i nie oczekiwać cudów. Producenci na szczęście dwoją się i troją, żeby za jak najmniejsze pieniądze zaoferować jak najwięcej. Alcatelowi całkiem nieźle się to udało.

Fierce 4 został wyposażony w 5,5-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości HD (720×1280, ppi=267), czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 210 1,1 GHz z układem graficznym Adreno 304 i obsługą LTE, 2GB RAM, 16GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 128GB, aparat główny 8 Mpix z autofokusem, HDR i diodą doświetlającą oraz szerokokątną (84°) kamerkę 5 Mpix na przodzie.

Smartfon Alcatela pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 6.0 Marshmallow. Co ważne, producent nie zablokował opcji, umożliwiającej połączenie karty microSD i pamięci wewnętrznej. Za zasilanie Fierce 4 odpowiada natomiast akumulator o pojemności 2500 mAh.

Urządzenie kosztuje 69 dolarów (równowartość 270 złotych) i oferowane jest przez amerykańskie telekomy. Wątpliwe, że trafi również do Polski.

Źródło: Alcatel

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona