Ważne

Większa bateria w nowym Apple Watch 2

Do internetu przedostały się zdjęcia nowego Apple Watch 2. A konkretnie – baterii urządzenia, nad którym obecnie pracuje firma Apple. Wszystko wskazuje na to, że kolejna odsłona zegarka będzie wyposażona w większą baterię.

Obecnie w 42-milimetrowych Apple Watchach umieszczona jest bateria o pojemności 246 mAh. To, według Tima Cooka i jego zespołu, ma starczać na pełen wyzwań dzień pracy. W rzeczywistości jest nieco gorzej, bowiem przy intensywnym użytkowaniu smartwatch rozładowuje się znacznie szybciej.

Baterie to dzisiaj bolączka nie tylko smartfonów czy tabletów, ale również inteligentnych zegarków. Przez małą pojemność i specyfikę technologii, z jakich korzystają, dzisiejsze baterie mocno ograniczają możliwości urządzeń mobilnych. Apple najwyraźniej chce poprawić tę kwestię i według zdjęć, które dostały się do internetu, bateria w Apple Watch 2 będzie większa o około 36% w porównaniu z obecnym modelem.

Oznacza to, że Apple Watch 2 będzie mógł nieco dłużej pracować na jednym ładowaniu, bądź też oferować użytkownikom więcej funkcji jednocześnie. Według innych informacji, Apple ma wprowadzić na rynek dwa modele swojego zegarka. Pierwszy, Apple Watch 2, będzie po prostu poprawioną, nieco ulepszoną wersją poprzednika. Otrzyma szybszy procesor, większą baterię oraz wodoszczelność.

applewatch2bateria

Wersja druga natomiast (“Pro”) będzie dodatkowo wyposażona w moduł GPS. Jak na razie Apple nie zdecydował się na wprowadzenie możliwości połączeń telefonicznych. Ze względu na możliwości małej baterii (a raczej – ich ograniczenia), takie rozwiązania pojawią się dopiero w bliżej nieokreślonej przyszłości.

Źródło: MacRumors

Komentarze

 • ГАСООП

  większą o 20mah pewnie jak to ma miejsce w przypadku iphonów :D fajnie, gdyby miał okrągły wyświetlacz i kosztował z 1000zł z bransoletą, to bym może nawet i kupił..

  • MobileTech user

   1000 zł to moze u nich bransoleta kosztować…

 • MobileTech user

  Apple watch to jedyne urządzenie, którego może mógłbym używać i jest nawet ładne:)
  Bateria… no… wystarcza w końcu na 2 dni?:D
  Korzystam z Gear s2 i ładuje średnio co 3 dni.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona