Przejście z iOS na Androida staje się łatwiejsze

Od czasu do czasu zdarza się, że jakiś użytkownik urządzenia z iOS stwierdza, że następne jego urządzenie będzie miało zielonego robota na pokładzie (tak, to możliwe). Jeżeli kupi on urządzenie z fabrycznie wgranym Androidem 7.0 Nougat, przejście to będzie o wiele prostsze.

A wszystko to dzięki nowej opcji przy ustawieniach synchronizacji, w której teraz możemy wybrać naszego iPhone’a lub iPada. Wybierając tą opcję zostaniemy przekierowani na stronę android.com/switch/, gdzie będziemy mogli zsynchronizować zdjęcia/filmy, pocztę, kontakty i aplikacje, które znajdują się w Google Play.

sw-1

Niestety, samo wybranie opcji na stronie internetowej nie sprawia, że wszystko zacznie robić się samo, a my będziemy mogli zająć się swoimi sprawami. Dla przykładu zsynchronizowanie kontaktów będzie wymagać od nas wkładu własnego przez wykonanie 5 kroków włączając w to użycie iClouda, w którym eksportujemy kontakty do pliku vCard. Następnie plik ten dodajemy do Gmaila i importujemy z niego kontakty. Z kolei przy synchronizacji zdjęć również dane nam będzie przebrnąć przez pięcioetapową instrukcję, gdzie pierwszym naszym zadaniem będzie zainstalowanie Zdjęć Google.

Wydawać się to może skomplikowane, jednak na pewno będzie przyjemniejsze niż kopiowanie wszystkiego samemu ręcznie.

Źródło: Phone Arena

Komentarze

 • MobileTech user

  Funkcja na pewno przydatna. Jesli ktos duzo korzysta z danego sysyemu to mysle ze przescie nie bedzie mialo sensu w zasna strone chociazby ze wzgledu na inwestycje w apki, jednak jesli ludzie lubia eksprerykentowac – feel free to do it.
  Taka funkcja juz dawno powinna byc, poniewaz oba systemu juz dzieli mniej niz kiedys.

 • MK

  Dopoki nie bedzie iMessage i Face Time w Androidzie to nie ma do czego przechodzic

  • dafuq

   I tak wszyscy używają Messengera Facebooka.

   • Alex Fra

    Nie wszyscy… Ci co nie mają konta na FB nie używają.

  • Dominik Kowal

   Gówno ten ajfon 6s kupiłem wczoraj dziś oddaje i biore Samsunga s7

 • Przemysław Ostrowski

  Moja małżonka przeszła z IPHONA 5S NA MI NOTE 3PRO 3GB/32GB i jest zadowolona nawet konto apple music gdzie ma wykupioną subskrypcję działa na andku (ten sam login i hasło :)
  ps MI Nota poleca wszystkim znajomym :) “a szczęki im opadają” na widok tego co potrafi telefon za niespełna tysiąc zł :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona