Ważne

HTC Desire 10 Pro ma mieć identyczną specyfikację, jak HTC 10

Ostatnie decyzje HTC trudno racjonalnie uzasadnić. Wypuszczenie na rynek kosztującego 2999 złotych HTC 10 Lifestyle oraz Desire 10 Lifestyle ze Snapdragonem 400 są niczym strzał w kolano. Kolejnym może być Desire 10 Pro. Wiele wskazuje na to, że Tajwańczycy szykują klona HTC 10, z tym, że w innej obudowie.

Tak przynajmniej sugeruje GFXBench, w którym dostrzeżono Desire 10 Pro. Specyfikacja, podana przez benchmark, jest niemal dokładnie taka sama, jak w przypadku HTC 10. Oczywiście nie mamy wystarczająco szczegółowych danych, aby stwierdzić to z całą pewnością, aczkolwiek – jak na razie – wszystko na to wskazuje.

GFXBench podaje, że Desire 10 Pro został wyposażony w 5,1-calowy wyświetlacz o rozdzielczości QHD (1440×2560, ppi=576), czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820 2,15 GHz z układem graficznym Adreno 530, 4GB RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej, aparat główny 12 Mpix z możliwością nagrywania wideo w jakości 4K, kamerkę 5 Mpix na przodzie, NFC i system operacyjny Android 6.0.1 Marshmallow.

Niemal dokładnie taki sam zestaw parametrów oferuje HTC 10. Jedyną różnicą jest przekątna wyświetlacza – ekran w tym modelu ma 5,2 cali (rozdzielczość pozostaje taka sama).

HTC Desire 10 Pro w GFXBench

HTC Desire 10 Pro w GFXBench

Jak na razie, wszystko wskazuje na to, że Desire 10 Pro będzie klonem HTC 10, z tym, że w innej obudowie. Jednak stwierdzimy to z całą pewnością dopiero wtedy, gdy pojawią się bardziej szczegółowe informacje na temat tego modelu. Tajwańczycy mogą bowiem – mimo wszystko – gdzieś dokonać zmian i coś dodać lub odjąć.

Źródło: GFXBench przez Phone Arena

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona