Ważne

Wyciekła specyfikacja Sony Xperia X Compact

Od kiedy Sony zaprezentowało smartfony z serii Compact, stały się one ważnym elementem rynku mobilnego. Rozmiary smartfonów z roku na rok rosną, a nie każdy użytkownik potrzebuje przecież dużego wyświetlacza. Dlatego świetnie wypełniają one powstałą lukę, czyli urządzeń flagowych w mniejszym rozmiarze. Sony nie zapomina o tym segmencie rynku i na wrzesień szykuje prezentację kolejnego Compacta.

Z opublikowanych danych wynika, że Sony Xperia X Compact będzie wyposażona w jeden z najszybszych procesorów, Qualcomm Snapdragon 820. Jest to urządzenie kompaktowe z racji tego, że wyświetlacz został zmniejszony względem Xperii X do 4,6 cala. Całość zasilać będzie bateria o pojemności 2700 mAh. Niestety, ilość pamięci RAM nie jest znana. Do ładowania i przesyłu danych do komputera będzie wykorzystywany port USB-C.

Kolejnym przedstawicielem serii X, który pojawia się w ostatnich przeciekach, jest Sony Xperia XZ. Smartfon ten ma być wyposażony w ten sam procesor, co Xperia X Compact, czyli Snapdragon 820. Ilość pamięci RAM zastosowana w tym modelu to 4GB. Do robienia zdjęć i kręcenia filmów wykorzystywana będzie matryca 23-megapikselową z podwójną lampą doświetlającą i laserowym autofokusem. Frontowa kamera będzie mieć rozdzielczość 13 megapikseli.

Model ten jest nieco większy od Xperii X Compact i oferować będzie ekran o rozmiarze 5,2 cala i szkło zakrzywione na krawędziach 2,5D.  Pojemność baterii nie jest znana.

Oba smartfony mają być zaprezentowane na targach IFA 2016 – już 31 sierpnia.

źródło: phonearena

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona