Ważne

Xiaomi wreszcie oficjalnie wejdzie do Polski? Podobno

Temat oficjalnego wejścia Xiaomi do Polski wraca co jakiś czas, lecz – jak dotąd – za każdym razem okazywało się, że to była nieprawda. Teraz jednak – podobno – Chiński Apple rzeczywiście ma zamiar wprowadzić swoje smartfony na nasz rodzimy rynek.

Plany Xiaomi zna i przekazał Komórkomanii „anonimowy informator”, który podobno jest zorientowany w temacie. Według niego, dystrybucją smartfonów tej marki w Polsce ma zająć się firma, która obsługuje już „wiele znanych marek” – niestety, nie podano chociażby jednej, co pozwoliłoby nam wpaść na jakiś trop.

Xiaomi ma sprzedawać swoje urządzenia w „dużej sieci elektromarketów”. Smartfony mają mieć ustawiony polski interfejs jako domyślny. Autoryzowany serwis znajdować się ma we Wrocławiu i mówi się, że naprawami gwarancyjnymi zajmie się MiCenter, współpracujące ze sklepem iBuygou.

Co ciekawe, przedstawiciel Xiaomi w lipcu przyleciał do Polski. Marka planowała nawet otworzenie showroomu w dużej galerii handlowej w stolicy, jednak zrezygnowano z tego pomysłu – chodzi oczywiście o zbyt wysokie koszta.

„Masowa sprzedaż” smartfonów Xiaomi ma rozpocząć się we wrześniu lub październiku.

Aktualizacja:

Jeden z naszych Czytelników (Dinolek) zauważył na stronie CK Mediator wzmiankę, że firma dystrybuuje również smartfony Xiaomi. Wiemy więc już, kto będzie się tym zajmował.

CK Mediator Xiaomi

*Na grafice wyróżniającej Xiaomi Redmi Note 4

Źródło: Komórkomania

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona