Ważne

Meizu Max – taki model też pojawi się na rynku

W ostatnim czasie można odnieść wrażenie, że Meizu ma zamiar robić to samo, co Xiaomi. Ten ostatni zaprezentował niedawno Redmi Pro, a konkurent zapowiada coś bardziej Pro niż Pro. Wkrótce obaj producenci mają też wprowadzić na rynek smartfony z obustronnie zakrzywionymi wyświetlaczami oraz podwójnym aparatem głównym (odpowiednio: Mi Note 2 i Pro 7). Wcześniej jednak zadebiutował również Xiaomi Mi Max. Meizu także chce mieć w swojej ofercie takie urządzenie.

Z jednej strony wydaje się naturalne, że to mniejszy inspiruje się większym, a nie na odwrót. Ale analogia działań Meizu zaczyna trochę niepokoić. Nawet, jeśli skorzystają na tym klienci. Mimo wszystko, od firmy z takimi aspiracjami oczekiwałoby się nieco oryginalności. Chińczycy jednak najwyraźniej nie chcą być trendsetterami i wolą kopiować sprawdzone (przez innych) pomysły i mieć pewność, że na nich zarobią.

Z drugiej strony, Meizu, prezentując wczoraj U10 i U20wyłamało się z utartego przez siebie schematu i pokazało coś zupełnie nowego, świeżego. Meizu Max (podobno) co nieco od nich zaczerpnie. Producent w tym modelu ma ponownie zastosować dwie tafle szkła, przedzielone aluminiową ramką. Nie wiadomo natomiast, czy smartfon będzie pracował pod kontrolą YunOS, czy może jednak Androida.

Według nieoficjalnych informacji, Meizu Max zadebiutuje już 5 września. Z kolei na 13 września szykowana jest kolejna premiera (ma to być to ww. coś bardziej Pro niż Pro).

Meizu Max

*Na grafice wyróżniającej Meizu M3E

Źródło: GizChina

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona