Ważne
Wiko VIEW

Opera w końcu z darmowym VPN na Androida

W maju tego roku swoją wersję aplikacji otrzymali użytkownicy iPhone’ów i iPadów. Teraz przyszła pora na mobilną platformę Google’a. Opera właśnie uruchomiła darmowy, nielimitowany VPN dla użytkowników smartfonów i tabletów z Androidem.

Aplikacja nazywa się po prostu Opera Free VPN i zgodnie z nazwą, pozwala na korzystanie z darmowych połączeń VPN, które na dodatek nie są w żaden sposób limitowane. W ten sposób użytkownik może dodatkowo chronić swoją prywatność w sieci czy zapewnić sobie anonimowość podczas surfowania z poziomu urządzenia mobilnego. Opera Free VPN dostępna jest za darmo, co więcej oferuje kilka przydatnych rozwiązań.

Aplikacja norweskiej firmy oferuje takie narzędzia, jak chociażby skanowanie sieci Wi-Fi, z której akurat korzystamy. Jeżeli sieć nie będzie bezpieczna, bądź Opera Free VPN wykryje jakieś nieprawidłowości, zostaniemy o tym natychmiast poinformowani. Otrzymamy też szczegółowe informacje na temat typu sieci – czy jest ona otwarta, zaszyfrowana, ile urządzeń obecnie z niej korzysta itp.

Opera Free VPN pozwala na anonimowe surfowanie z takich krajów jak USA, Kanada, Niemcy, Singapur, Dania. Oznacza to, że po połączeniu się z VPN z poziomu Opera Free VPN, możemy wybrać jeden z powyższych krajów, który będzie symulowany jako miejsce naszego połączenia z internetem.

Źródło: Google Play

Komentarze

 • Rex

  Najlepsza przeglądarka na Androida. Dopracowali do mistrzostwa tzw zawijanie tekstu, który idealnie się skaluje do wielkości ekranu. Nic nie wyłazi po za ekran, gdy powiększamy lub zmniejszamy przez szczypanie paluchami.

 • Dawid Nowicki

  Te VPN to tylko to że mogę udawać że łącze się z Internetem w innym kraju ? :v

  • Arkadiusz

   To bardziej taka wbudowana bramka proxy ;)

   • Dawid Nowicki

    Bramka? Proxy? Bramka proxy?
    Ja znam tylko Proximity ;)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona