Samsung szykuje flagowca z Tizenem

Pojęcia flagowiecTizen OS nie za bardzo pasują do siebie. Wszakże wszystkie, dotychczasowe smartfony z tym systemem operacyjnym, to budżetowe propozycje dla mniej zamożnych klientów z rynków rozwijających się. Samsung zamierza jednak wypuścić wkrótce również coś z wyższej półki.

Indyjska Zauba zarejestrowała przesyłkę smartfona o oznaczeniu kodowym SM-Z930F, którym na pewno jest Samsung Z9. I w związku z tym, że wszystkie urządzenia bez dopisku Galaxy i z literką Z w nazwie pracują pod kontrolą systemu operacyjnego Tizen OS, możemy przypuszczać, że tak samo jest i w tym przypadku.

Ciekawej informacji dostarcza nam również ostatnia rubryka, w której znalazła się wartość przesyłki. W przypadku tego urządzenia jest to 30792 rupii indyjskich, czyli około 1750 złotych. Daje nam więc to pewną wskazówkę, do jakiego przedziału cenowego przypisany zostanie Samsung Z9. Oczywiście należy to traktować orientacyjnie, aczkolwiek już teraz widać, że ten model będzie najdroższym smartfonem z Tizenem na rynku.

Samsung SM-Z930F Samsung Z9 Tizen OS Zauba

Samsung Z9 z Tizen OS w Zauba

Niestety Zauba nie zdradza nam nic więcej na temat tego modelu. Z drugiej strony, samo to, co przekazała, już brzmi nader interesująco. Jeśli Samsung Z9 rzeczywiście pojawi się na rynku, to będzie to kolejny pokaz siłpstryczek w nos Google. Jak widać, Koreańczycy coraz poważniej myślą nad spopularyzowaniem swojego systemu operacyjnego i zwiększeniem jego udziałów w segmencie smartfonów.

*Na grafice wyróżniającej Samsung Z3

Źródło: Zauba przez Phone Arena

Komentarze

 • greg

  Samsung juz raz próbował swój system przeforsowac… “bada”, czy jakoś tak. Ktoś słyszał o tym? ;)

  • Kkk

   Jasne, i nawet mialem s8500 swietny telefon, bardzo dobry aparat, wyswietlacz. Generalnie miodzio, tyle ze samsung olal temat (a przedewszystkim swoich klientow).

   • The_Ecki

    Samsung zawsze olewa klientów, to już od dawna wiadomo.

  • Sq72

   Tizen jest dobry na ich zegarkach. Tutaj się nie sprawdzi.

 • Andreeeee

  I kto to gówno kupi ?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona