Ważne

Kiano rozpoczęło przedsprzedaż nowego smartfona – Elegance 5.5

Kiano ogłosiło właśnie rozpoczęcie przedsprzedaży nowego smartfona w portfolio – Elegance 5.5. Standardowa cena tego modelu ma wynosić 499 złotych, lecz przed oficjalną premierą można go kupić o 100 złotych taniej, czyli za 399 złotych.

Kiano Elegance 5.5 to teoretycznie większy brat Kiano Elegance 5.0, ale w mojej subiektywnej ocenie jest on dużo mniej elegancki. Pominę też fakt, że grafiki promocyjne na pewno są nieco przekłamane (ekran z pewnością nie rozciąga się na całej szerokości panelu przedniego; wrażenie bezramkowości próbowano uzyskać przy użyciu szkła 2.5D). Widać również dużą inspirację produktami konkurentów.

Pod względem specyfikacji technicznej też nie ma szału, ale ograniczeniem tutaj jest cena. Od razu trzeba jednak zaznaczyć, że przy 399 złotych można zaakceptować takie parametry, lecz przy (standardowych) 499 złotych może być już problem.

Kiano Elegance 5.5 został wyposażony w 5,5-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości HD (720×1280, ppi=267), czterordzeniowy procesor MediaTek MT6580A 1,3 GHz z układem graficznym Mali 400, 1GB RAM, 8GB pamięci wewnętrznej (+ microSD do 64GB), aparat główny 8 Mpix z diodą doświetlającą oraz kamerkę 2 Mpix na przodzie.

Łączność w smartfonie zapewniają moduły: Bluetooth 4.0, Wi-Fi 802.11 b/g/n, 3G (brak LTE) i GPS z A-GPS oraz złącza: słuchawkowe 3,5 mm i microUSB. Jest też Dual SIM. Całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 5.1 Lollipop i zasilana jest przez akumulator o dość skromnej pojemności (jak na taki rozmiar) 2600 mAh.

Kiano Elegance 5.5 dostępny jest w kilku elektromarketach. Ich listę znajdziecie po udaniu się na podlinkowany w źródle profil producenta na Facebooku.

Źródło: Kiano

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona